• XXII Powiatowe Dyktando Mistrzów Ortografii

     • Mistrzowie ortografii

      Lena Gosk, Liliana Zaremba, Patryk Sienicki oraz Olaf Pakieła reprezentowali naszą szkołę w dniu 16.04.2024r. na Powiatowym Dyktandzie Mistrzów Ortografii w Szepietowie. Do tego trudnego konkursu ortograficznego zostało zgłoszonych trzydziestu sześciu uczniów z dziewięciu szkół. Pisali oni tekst w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i kl. VII-VIII oraz kategorii zespołowej. Dzięki temu, że nasza czteroosobowa ekipa sumiennie przygotowywała się do tego wydarzenia, wypadła rewelacyjnie i zdobyła 1 miejsce drużynowo. Również zaznaczyliśmy swoją obecność poprzez indywidualnie sukcesy. Odnieśli je Patryk Sienicki, który był bezkonkurencyjny w młodszej kategorii oraz Lila Zaremba, która zdobyła 3 miejsce w kategorii starszaków.
       

      Gratulujemy!
       

      Kinga Lubak

     • Zlot harcerzy w Srebrnej

     • W dniach 12-13 kwietnia 2024 roku harcerze z 3 DH uczestniczyli w zlocie Hufca Wschodniomazowieckiego pod hasłem ”DODAJ MI SKRZYDEŁ”. 

      Gospodarzem spotkania była 10 DH Łowcy Przygód ze Srebrnej. Ciekawy program zlotu rozwinął umiejętności orientacji w terenie i czytania z mapy. Poznaliśmy również kilka nieznanych faktów z życia Józefa Piłsudskiego we wsi Paproć Duża oraz miejsca pochówku żołnierzy walczących w latach 1918-21. Podczas biegu patrolowego zobaczyliśmy wyjątkowy układ ulic miejscowości powstałej na planie koła w XVIII wieku. 

      Jedenastu przedstawicieli naszej drużyny złożyło przyrzeczenie harcerskie.  GRATULUJEMY.

       

     • „Podstępne WZW”

     • W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas 8 naszej szkoły będą realizować program profilaktyczny zatytułowany „Podstępne WZW”. W szkole zostanie przygotowana gazetka tematyczna związana z realizacją programu, na lekcjach biologii będą przeprowadzone zajęcia związane z wirusowym zapaleniem wątroby. Na koniec realizacji zajęć uczniowie napiszą krótki test sprawdzający ich wiedzę dotyczącą problemu WZW oraz dowiedzą się jak bardzo ważnym narządem jest wątroba. W trakcie realizacji programu dowiedzą się oni również jakie są objawy wirusowego zapalenia wątroby, jak zapobiegać zakażeniom i jakie są metody leczenia tej groźnej dla życia choroby.

      Agnieszka Budzeń-Kozłowska

     • Ogłoszenie o rekrutacji do klasy I

     •                                                                                                               Czyżew, dn.03.04.2024r.

      Ogłoszenie

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie informuje, że rozpoczął się okres składania wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

      Druki i wnioski są dostępne u wychowawców grup oraz na stronie internetowej szkoły. Wnioski wraz z kopią aktu urodzenia i zdjęciem legitymacyjnym dziecka należy złożyć w sekretariacie szkoły do dn. 12.04.2024r.

       

      Wnioski do pobrania:

      wniosek_z_obwodu_-_2024-2025.docx

      wniosek_poza_obwodem_-_2024-2025.docx

       

     • Wpłaty za obiady

     •                                Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu kwietniu 2024 roku cena za 1 obiad wynosi- 6,00 zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi:– 120,00 zł. (20 dni robocze)

      Wpłatę należy dokonać do 12 kwietnia w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady.Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

     • Każdy ma coś, co może dać innym

     • Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości, jeśli nie dzielimy go z drugim człowiekiem - mówi nam mądry Seneka. Nasza szkolna społeczność w geście solidarności z potrzebującymi, zwłaszcza tymi pozostającymi pod opieką Caritas, podjęła akcję “Skarbonki Wielkopostnej 2024”. W szczegółach złożono następujące datki: kl. Ia – 118 zł, kl.Ib - 107 zł, kl. VIa – 21 zł, VIb – 433 zł, VIIa - 61zł, VIIb - 10zł, VIIIa - 97zł. Caritas Diecezji Łomżyńskiej przekazano 905 zł. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać. Pamiętajmy: Pomagając innym pomagamy sobie.

      Krajewski Zbigniew

     • Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

     • W dniu wczorajszym przedstawiciele naszej szkoły wspólnie z innymi delegacjami złożyli kwiaty przy pomniku w miejscowości Czyżew-Sutki, upamiętniającym Franciszka Andrzejczyka – zamordowanego w marcu 1943 roku przez Niemców za ukrywanie Żydów.

     • Czyżew w Półfinale Wojewódzkim!

     • 23 marca 2024 roku w hali Szkoły Podstawowej w Czyżewie zostały rozegrane Igrzyska Dzieci (dziewcząt) w Piłce Siatkowej na etapie Mistrzostw Grupy Zachodniej woj. podlaskiego. Do Mistrzostw przystąpiły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w  Łomży, Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem oraz ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie. W pierwszym meczu gospodarze przegrali z SP1 Wys. Maz. Drugi mecz SP1 Wys. Maz. przegrywa z SP5 Łomża. W trzecim spotkaniu Czyżew zdecydowanie wygrywa z SP5 Łomża tym samym mając najlepszy stosunek setów zajmuje I miejsce.

      Klasyfikacja końcowa:

      Im - SP Czyżew

      IIm - SP1 Wysokie Mazowieckie

      IIIm - SP5 Łomża

      Dwie pierwsze drużyny wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego.

     • 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

     • "Skarpetki nie do pary" 
       

      21 marca to początek kalendarzowej wiosny lecz również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu uczniowie naszej szkoły solidaryzują się z tymi osobami i udzielają im wsparcia poprzez założenie skarpetek nie do pary. Skarpetki w kropki, paski, za kolano lub tuż przy kostce – najważniejsze, że dwie różne. Ponadto dzieci z klas I-III wykonały prace plastyczne, które zobaczyć można w Gminnym Domu Kultury w Czyżewie.

                                                                                                    Iwona Gniazdowska

     • I Dzień Wiosny

     • W dniu 23.03.2024r. z okazji Dnia Wiosny, Samorząd Uczniowski przygotował turniej Jaka to melodia. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodycze.

      Opiekun SU
      Adam Pieńkowski

     • Zajęcia na Orliku

     • Harmonogram zajęć na Orliku: Środa 20 marca - 16:00 -20:00 Piątek 22 marca - 16:00 - 20:00 Niedziela 24 marca - 15:00 - 19:00 Poniedziałek 25 marca - 16:00 - 20:00 Środa 27 marca - 16:00 - 20:00

     • Zlot harcerzy

     • W sobotę 24 lutego 2024 roku harcerze z 3 Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów uczestniczyli  w zlocie zorganizowanym przez 8 Zambrowską Drużynę Harcerską "Siedem Ogni".  Pierwsze zadanie - bieg patrolowy pod hasłem “Szare Szeregi” to temat znany naszym harcerzom. Zadania związane z patronem naszej szkoły zostały wykonane z dużym zaangażowaniem. Drugim zadaniem było wykonanie plakatu na temat Dnia Myśli Braterskiej. Po wspólnym obiedzie odbyła się gra symulacyjna. Ostatnim etapem spotkania była wieczornica. Zlot z okazji Dnia Myśli Braterskiej potwierdził fakt, że “wszyscy harcerze to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna”. 

      pwd Anna Walaszek

     • Wpłaty za obiady

     • Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu marcu 2024 roku cena za 1 obiad wynosi - 6,00zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi:– 114,00 zł. (19 dni robocze).

      Wpłatę należy dokonać do 12 marca w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady.Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

       

     • Spotkanie z podróżnikiem  Robertem Gondkiem

     • 20 lutego do naszej szkoły zawitał Robert Gondek  podróżnik,  fotograf i pisarz. Jest autorem książki/albumu fotograficznego pod tytułem „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, a także ebooka podróżniczego „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”. Podczas spotkania autor prezentował własne fotografie i krótkie filmy z podróży po Afryce, opowiadał  o swoich najciekawszych  przygodach. Nasi najmłodsi uczniowie mogli zobaczyć, jak różna jest Afryka, goryle górskie i szympansy w Ugandzie, afrykańskie parki narodowe pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków.        Opowieści pana Roberta w połączeniu z prezentacją autorskich zdjęć i filmów z podróży do Kenii, Ugandy, Tanzanii i Rwandy były bardzo interesujące i inspirujące.Uczestnicy spotkania mogli nauczyć się kilku zwrotów w języku suahili. Pełen ciekawostek i pasji wykład pozwolił na chwilę przenieść się do Afryki, aby podziwiać piękno tego ogromnego i tajemniczego kontynentu.

      Marzena Kulesza

     • Dziewczęta z kl. 6 uzyskały I m. w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Siatkowej

     • Najlepsze !!!

      Dziewczęta klas VI Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie pięknie zaprezentowały się na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Siatkowej, które odbyły się 21 lutego 2024 roku w Ciechanowcu. Rywalizowały z drużynami ze szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Ciechanowcu oraz Szepietowie systemem rozgrywek "każdy z każdym".

      Tabela końcowa po 6 meczach:

      I miejsce - Czyżew

      II miejsce - Wysokie Mazowieckie

      III miejsce - Ciechanowiec

      IV miejsce - Szepietowo

      Wygrana Turnieju dała nam możliwość zorganizowania u siebie Mistrzostw Grupy Zachodniej, które odbędą się już niebawem.

     • Wykluczenie menstruacyjne

     • Wychodząc na przeciw wykluczeniu menstruacyjnemu  informujemy wszystkie zainteresowane  uczennice Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie, że zawsze mogą skorzystać ze wsparcia i  materiałów higienicznych dostępnych w pokoju pedagoga szkolnego oraz w gabinecie pielęgniarki szkolnej.

     • Dyskoteka Walentynkowa

     • W dniu 13 02 2024r. w naszej  szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa. Do zabawy zaproszono wszystkich ucznió￳w: od klasy I do VIII.  Uczniowie prowadzili sklepik. Zebrane pieniądze z dyskoteki w kwocie 1149 zł. przeznaczone zostaną na cele szkolne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspó￳lną zabawę.                                                                                                                                                              

      Opiekun Samorządu 
      Adam Pień￱kowski

     • Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

     • Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Inicjatywa z punktu widzenia ucznia szkoły podstawowej dość leciwa, ale wciąż aktualna. W tym roku DBI w naszej szkole obchodziliśmy razem z pracownikami policji, panią Anną Żebrowską wraz z dzielnicowymi naszej komendy policji p. Damianem Leśniewskim i p. Fabianem Molenda. Pani Ania zwróciła uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z Internetu. Zwróciła uwagę na ograniczone zaufania do osób poznawanych w Internecie. Rozsądne korzystanie z gier komputerowych oraz udostępniania swoich danych.

      Spotkanie przebiegało w atmosferze dyskusji i wymiany poglądów. Młodzi eksperci podpowiadali prowadzącej różne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa w sieci.  Z zainteresowaniem przyjmowali wiadomości, które były im obce. Uczniowie usłyszeli najprawdopodobniej kolejny raz, że w Internecie nikt nie jest anonimowy i ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. Zadawane przez uczniów pytania potwierdzają, że nigdy wiedzy za dużo, a Internet coraz bardziej dostępny ciągle jeszcze kryje jakieś tajemnice.

     • Wpłaty za obiady

     •                               Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu lutym 2024 roku cena za 1 obiad wynosi- 6,00zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi:– 114,00 zł. (19 dni robocze).

      Wpłatę należy dokonać do 12 lutego w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady.Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

     • Odwołane zajęcia

     • Informujemy, że poniższe zajęcia w dniu jutrzejszym nie odbędą się:

      Koło historyczne    PIĄTEK 26.01.2024    9:00-10:00    Godlewska Małgorzata