• Zlot harcerzy

     • W sobotę 24 lutego 2024 roku harcerze z 3 Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów uczestniczyli  w zlocie zorganizowanym przez 8 Zambrowską Drużynę Harcerską "Siedem Ogni".  Pierwsze zadanie - bieg patrolowy pod hasłem “Szare Szeregi” to temat znany naszym harcerzom. Zadania związane z patronem naszej szkoły zostały wykonane z dużym zaangażowaniem. Drugim zadaniem było wykonanie plakatu na temat Dnia Myśli Braterskiej. Po wspólnym obiedzie odbyła się gra symulacyjna. Ostatnim etapem spotkania była wieczornica. Zlot z okazji Dnia Myśli Braterskiej potwierdził fakt, że “wszyscy harcerze to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna”. 

      pwd Anna Walaszek

     • Wpłaty za obiady

     • Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu marcu 2024 roku cena za 1 obiad wynosi - 6,00zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi:– 114,00 zł. (19 dni robocze).

      Wpłatę należy dokonać do 12 marca w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady.Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

       

     • Spotkanie z podróżnikiem  Robertem Gondkiem

     • 20 lutego do naszej szkoły zawitał Robert Gondek  podróżnik,  fotograf i pisarz. Jest autorem książki/albumu fotograficznego pod tytułem „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, a także ebooka podróżniczego „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”. Podczas spotkania autor prezentował własne fotografie i krótkie filmy z podróży po Afryce, opowiadał  o swoich najciekawszych  przygodach. Nasi najmłodsi uczniowie mogli zobaczyć, jak różna jest Afryka, goryle górskie i szympansy w Ugandzie, afrykańskie parki narodowe pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków.        Opowieści pana Roberta w połączeniu z prezentacją autorskich zdjęć i filmów z podróży do Kenii, Ugandy, Tanzanii i Rwandy były bardzo interesujące i inspirujące.Uczestnicy spotkania mogli nauczyć się kilku zwrotów w języku suahili. Pełen ciekawostek i pasji wykład pozwolił na chwilę przenieść się do Afryki, aby podziwiać piękno tego ogromnego i tajemniczego kontynentu.

      Marzena Kulesza

     • Dziewczęta z kl. 6 uzyskały I m. w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Siatkowej

     • Najlepsze !!!

      Dziewczęta klas VI Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie pięknie zaprezentowały się na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Siatkowej, które odbyły się 21 lutego 2024 roku w Ciechanowcu. Rywalizowały z drużynami ze szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Ciechanowcu oraz Szepietowie systemem rozgrywek "każdy z każdym".

      Tabela końcowa po 6 meczach:

      I miejsce - Czyżew

      II miejsce - Wysokie Mazowieckie

      III miejsce - Ciechanowiec

      IV miejsce - Szepietowo

      Wygrana Turnieju dała nam możliwość zorganizowania u siebie Mistrzostw Grupy Zachodniej, które odbędą się już niebawem.

     • Wykluczenie menstruacyjne

     • Wychodząc na przeciw wykluczeniu menstruacyjnemu  informujemy wszystkie zainteresowane  uczennice Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie, że zawsze mogą skorzystać ze wsparcia i  materiałów higienicznych dostępnych w pokoju pedagoga szkolnego oraz w gabinecie pielęgniarki szkolnej.

     • Dyskoteka Walentynkowa

     • W dniu 13 02 2024r. w naszej  szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa. Do zabawy zaproszono wszystkich ucznió￳w: od klasy I do VIII.  Uczniowie prowadzili sklepik. Zebrane pieniądze z dyskoteki w kwocie 1149 zł. przeznaczone zostaną na cele szkolne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspó￳lną zabawę.                                                                                                                                                              

      Opiekun Samorządu 
      Adam Pień￱kowski

     • Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

     • Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Inicjatywa z punktu widzenia ucznia szkoły podstawowej dość leciwa, ale wciąż aktualna. W tym roku DBI w naszej szkole obchodziliśmy razem z pracownikami policji, panią Anną Żebrowską wraz z dzielnicowymi naszej komendy policji p. Damianem Leśniewskim i p. Fabianem Molenda. Pani Ania zwróciła uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z Internetu. Zwróciła uwagę na ograniczone zaufania do osób poznawanych w Internecie. Rozsądne korzystanie z gier komputerowych oraz udostępniania swoich danych.

      Spotkanie przebiegało w atmosferze dyskusji i wymiany poglądów. Młodzi eksperci podpowiadali prowadzącej różne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa w sieci.  Z zainteresowaniem przyjmowali wiadomości, które były im obce. Uczniowie usłyszeli najprawdopodobniej kolejny raz, że w Internecie nikt nie jest anonimowy i ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. Zadawane przez uczniów pytania potwierdzają, że nigdy wiedzy za dużo, a Internet coraz bardziej dostępny ciągle jeszcze kryje jakieś tajemnice.

     • Wpłaty za obiady

     •                               Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu lutym 2024 roku cena za 1 obiad wynosi- 6,00zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi:– 114,00 zł. (19 dni robocze).

      Wpłatę należy dokonać do 12 lutego w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady.Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.