• Wpłaty za obiady

     •  Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu maju  2024 roku cena za 1 obiad wynosi- 6,00 zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi:– 90,00 zł. (15 dni robocze)

      Wpłatę należy dokonać do 12 maja w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady.Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

     • Nie pal przy mnie!

     • Nie pal przy mnie! było hasłem przewodnim apelu profilaktycznego, który odbył się 26 kwietnia w naszej szkole. Uczniowie klasy 8a przybliżyli społeczności szkolnej problem uzależnienia od nikotyny. Poruszono temat negatywnego wpływu nikotyny na zdrowie człowieka. Apel dotyczył zarówno palenia papierosów tradycyjnych, jak również modnych wśród dorosłych i młodzieży e-papierosów. Mamy nadzieję, że dotarliśmy z tym hasłem do wszystkich, którzy mają już za sobą pierwsze doświadczenia z nikotyną i dzięki temu łatwiej będzie im pokonać ten niebezpieczny dla zdrowia nałóg.

     • Dzień Ziemi

     • W dniu 29 kwietnia wszyscy uczniowie klas I-III aktywnie uczestniczyli w spacerze z okazji Dnia Ziemi.

     • Daj pluszaka dla strażaka!

     • Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie po raz pierwszy w historii naszej szkoły wzięła udział w akcji na rzeczy naszych małych kolegów i koleżanek, którzy bardzo często biorą udział w nieszczęśliwych wypadkach i wydarzeniach losowych.
      Akcja polegała na zorganizowaniu zbiórki i przekazaniu drobnych zabawek i pluszaków na ręce naszych miejscowych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czyżewie.
      Ostatecznie strażacy będą mogli obdarować nimi dzieci, które były świadkami lub uczestnikami tragicznego zdarzenia ciesząc ich serca i duszę, a przede wszystkim odwracając ich uwagę chociaż na chwilę od tego co dzieje się wokół niego.
      Panom strażakom życzymy, a by jak najrzadziej musieli sięgać po te misie, a Wam drodzy rodzice i dzieci dziękujemy z całego serca za tak duże zaangażowanie i chęć niesienia pomocy

      .Pamiętajmy, dobro zawsze do nas wraca!

     • XXII Powiatowe Dyktando Mistrzów Ortografii

     • Mistrzowie ortografii

      Lena Gosk, Liliana Zaremba, Patryk Sienicki oraz Olaf Pakieła reprezentowali naszą szkołę w dniu 16.04.2024r. na Powiatowym Dyktandzie Mistrzów Ortografii w Szepietowie. Do tego trudnego konkursu ortograficznego zostało zgłoszonych trzydziestu sześciu uczniów z dziewięciu szkół. Pisali oni tekst w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i kl. VII-VIII oraz kategorii zespołowej. Dzięki temu, że nasza czteroosobowa ekipa sumiennie przygotowywała się do tego wydarzenia, wypadła rewelacyjnie i zdobyła 1 miejsce drużynowo. Również zaznaczyliśmy swoją obecność poprzez indywidualnie sukcesy. Odnieśli je Patryk Sienicki, który był bezkonkurencyjny w młodszej kategorii oraz Lila Zaremba, która zdobyła 3 miejsce w kategorii starszaków.
       

      Gratulujemy!
       

      Kinga Lubak

     • Zlot harcerzy w Srebrnej

     • W dniach 12-13 kwietnia 2024 roku harcerze z 3 DH uczestniczyli w zlocie Hufca Wschodniomazowieckiego pod hasłem ”DODAJ MI SKRZYDEŁ”. 

      Gospodarzem spotkania była 10 DH Łowcy Przygód ze Srebrnej. Ciekawy program zlotu rozwinął umiejętności orientacji w terenie i czytania z mapy. Poznaliśmy również kilka nieznanych faktów z życia Józefa Piłsudskiego we wsi Paproć Duża oraz miejsca pochówku żołnierzy walczących w latach 1918-21. Podczas biegu patrolowego zobaczyliśmy wyjątkowy układ ulic miejscowości powstałej na planie koła w XVIII wieku. 

      Jedenastu przedstawicieli naszej drużyny złożyło przyrzeczenie harcerskie.  GRATULUJEMY.

       

     • „Podstępne WZW”

     • W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas 8 naszej szkoły będą realizować program profilaktyczny zatytułowany „Podstępne WZW”. W szkole zostanie przygotowana gazetka tematyczna związana z realizacją programu, na lekcjach biologii będą przeprowadzone zajęcia związane z wirusowym zapaleniem wątroby. Na koniec realizacji zajęć uczniowie napiszą krótki test sprawdzający ich wiedzę dotyczącą problemu WZW oraz dowiedzą się jak bardzo ważnym narządem jest wątroba. W trakcie realizacji programu dowiedzą się oni również jakie są objawy wirusowego zapalenia wątroby, jak zapobiegać zakażeniom i jakie są metody leczenia tej groźnej dla życia choroby.

      Agnieszka Budzeń-Kozłowska

     • Ogłoszenie o rekrutacji do klasy I

     •                                                                                                               Czyżew, dn.03.04.2024r.

      Ogłoszenie

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie informuje, że rozpoczął się okres składania wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

      Druki i wnioski są dostępne u wychowawców grup oraz na stronie internetowej szkoły. Wnioski wraz z kopią aktu urodzenia i zdjęciem legitymacyjnym dziecka należy złożyć w sekretariacie szkoły do dn. 12.04.2024r.

       

      Wnioski do pobrania:

      wniosek_z_obwodu_-_2024-2025.docx

      wniosek_poza_obwodem_-_2024-2025.docx

       

     • Wpłaty za obiady

     •                                Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu kwietniu 2024 roku cena za 1 obiad wynosi- 6,00 zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi:– 120,00 zł. (20 dni robocze)

      Wpłatę należy dokonać do 12 kwietnia w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady.Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

     • Każdy ma coś, co może dać innym

     • Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości, jeśli nie dzielimy go z drugim człowiekiem - mówi nam mądry Seneka. Nasza szkolna społeczność w geście solidarności z potrzebującymi, zwłaszcza tymi pozostającymi pod opieką Caritas, podjęła akcję “Skarbonki Wielkopostnej 2024”. W szczegółach złożono następujące datki: kl. Ia – 118 zł, kl.Ib - 107 zł, kl. VIa – 21 zł, VIb – 433 zł, VIIa - 61zł, VIIb - 10zł, VIIIa - 97zł. Caritas Diecezji Łomżyńskiej przekazano 905 zł. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać. Pamiętajmy: Pomagając innym pomagamy sobie.

      Krajewski Zbigniew