• Międzynarodowy Dzień Empatii

• Międzynarodowy Dzień Empatii Empatia to zdolność do rozpoznawania i współodczuwania emocji innych osób, umiejętność postawienia się na miejscu innej osoby i spojrzenia na daną sytuację z jej punktu widzenia. Zwierzęciem o największym sercu ze wszystkich ssaków lądowych, żyjącym w zgodzie z innymi zwierzętami jest żyrafa, nic więc dziwnego, że została ona obrana symbolem empatii.

Uczniowie z naszej szkoły aktywnie włączyli się do obchodów tego święta, ubierając się do szkoły w elementy stroju w kolorze żółtym lub czerwonym, które symbolizują życzliwość i dobre serce. Wszyscy omawiali zagadnienie empatii na lekcjach z wychowawcami klas, a także wykonywali minilaurki i dzielili się wzajemnie dobrym słowem. Stworzone na lekcjach plastyki plakaty, które przypominają o byciu empatycznym człowiekiem, zostały wyeksponowane w holu szkoły obok tematycznej gazetki. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z jej treścią.