• Odwołane zajęcia

     • Informujemy, że poniższe zajęcia w dniu jutrzejszym nie odbędą się:

      Koło historyczne    PIĄTEK 26.01.2024    9:00-10:00    Godlewska Małgorzata

     • Sukces ucznia klasy 7 a - Juliana Sokólskiego

     • Sukces ucznia klasy 7 a - Juliana Sokólskiego w  Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Historycznej  Kartki z historii Polski pod hasłem „Powstanie styczniowe- przyczyny, przebieg i konsekwencje”. Uczeń zdobył I miejsce wśród nadesłanych 35 prac w postaci prezentacji multimedialnej. Gratulujemy.

      Anna Walaszek

     • Dyktando nie musi być nudne!

     • 3 stycznia 2024 roku zorganizowano biegane dyktando, w którym wzięli udział uczniowie klasy 7b.
      Dyktando ruchowe miało za zadanie rozwinąć umiejętność czytania ze zrozumieniem, prawidłową wymowę oraz spostrzegawczość. Z uwagi na pracę w parach uczyło współpracy i odpowiedzialności za wynik. Te nietypowe zawody ortograficzne były także świetnym podsumowaniem omawianej lektury, gdyż treść dyktanda była związana z utworem Aleksandra Fredry „Zemsta”.

     • Sukces w Wojewódzkim Konkursie Literackim Wiersze z szuflady

     •           12.01.2024 r. nastąpiło podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego Wiersze z szuflady, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.

       Przedmiotem konkursu był samodzielnie napisany wiersz (biały lub rymowany) na dowolny temat. Mógł być ozdobiony rysunkiem, który nie podlegał ocenie, jednak brano pod uwagę adekwatność ilustracji i artystyczną koncepcję całości pracy. Komisja konkursowa zwracała uwagę na: treść i formę (oryginalność, kreatywność), samodzielność, estetykę zapisu i wykonania pracy.

                Do organizatorów konkursu wpłynęło 321 prac (każdy uczestnik mógł przysłać tylko jeden wiersz) z 67 szkół województwa podlaskiego: 114 w kategorii uczniów klas II – IV, 122 w kategorii uczniów klas V – VI, 85 w kategorii uczniów klas VII – VIII.

      Spośród licznych autorów nadesłanych prac jury wyłoniło zwycięzców, w gronie których znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Kinga Mleczko z klasy VIII została laureatką tego konkursu (opiekun – p. Aneta Zaremba), a Alan Drewnowski z klasy VI (opiekun – p. Iwona Sienicka) zdobył wyróżnienie. Gratulujemy.

     • Udane ferie – bezpieczne ferie

     • Za chwilę uczniowie ze szkół województwa podlaskiego będą korzystać z zasłużonego odpoczynku. Ferie zimowe tuż, tuż. Będą udane, jeśli będą bezpieczne i wszyscy uczniowie wypoczęci wrócą cali i zdrowi do szkoły.

      O bezpieczeństwie  podczas ferii,  jak co roku z uczniami klas 1-3 naszej szkoły rozmawiali pracownicy policji pani Anna Żebrowska i  nasi dzielnicowi sierżant sztabowy Damian Leśniewski oraz starszy sierżant Fabian Molenda. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Znali zasady spędzania czasu wolnego, wiedzieli o tym, że nie ma „bezpiecznego lodu”, wiedzieli również, że w każdej zabawie zimowej, czy to są sanki, czy łyżwy, trzeba uważać i kierować się zdrowym rozsądkiem.

      Spotkania, które prowadzą policjanci z naszymi milusińskimi są bardzo potrzebne i konieczne. Pani Anna Zebrowska zwróciła też uwagę na bezpieczeństwo w Internecie. Podczas takiego spotkania uczniowie mają możliwość przeanalizować swoje plany zabaw zimowych, tych na świeżym powietrzu i tych  po powrocie z podwórka do domu. Nam zostaje życzyć naszym wszystkim uczniom udanych, aktywnych i zdrowych ferii zimowych.

     • Komunikat

     • Odjazdy autobusów dowożących uczniów w dniu dzisiejszym (16.01.2024 r.) - kursy popołudniowe, zgodnie z harmonogramem na wszystkich liniach.

     • ZŁOTKA z CZYŻEWA

     • 2 x złoto - tak w skrócie można podsumować Turniej Piłki Siatkowej w Nurze, który odbył się 12 stycznia 2024 roku. W kategorii dziewcząt zaprezentowały się drużyny  ze Szkoły Podstawowej w Nurze, Szkoły Podstawowej w Czyżewie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. W kategorii chłopców spotkały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Nurze oraz Szkoły Podstawowej w Czyżewie. Mecze rozegrane systemem "każdy z każdym" wśród dziewcząt nie wyłoniły jednoznacznie zwycięzcy, ponieważ każdy zespół wygrał mecz i przegrał mecz zdobywając tą samą liczbę punktów. Kolejność ustalona została na podstawie zliczenia małych punktów, która wyłoniła następującą kolejność:

      I m - SPw  Czyżewie

      II m - ZSO i Z w Czyżewie

      III m - SP w Nurze

      U chłopców nie było wątpliwości , ponieważ drużyna z Czyżewa pokonała zdecydowanie gospodarzy zajmując I miejsce.

      Skład drużyny dziewcząt:

      Lena Tarnowska, Magda Kuropatwa, Ola Urbańska, Paulina Zaremba, Zofia Pakieła, Wiktoria Kulesza, Alicja Budziszewska.

      Skład drużyny chłopców:

      Hubert Stańczuk, Łukasz Cichowski, Mateusz Skorupski, Jakub Krakówka, Olaf Pakieła, Oliwier Ryczkowski, Szymon Adamczyk.

     • Odwołane kursy autobusowe na niektórych liniach

     • Pracownik Urzędu Miejskiego w Czyżewie poinformował, że w dniu dzisiejszym (wtorek 16 stycznia 2024) nie ze wszystkich kierunków zostaną dowiezieni uczniowie do szkoły. Szkoła nie ma informacji szczegółowej (z których linii).
      Radosław Sienicki
      Dyrektor Szkoły

     • Wpłaty za obiady

     • Komunikat dla rodziców klas I-VIII

       

      W miesiącu styczniu 2024 roku cena za 1 obiad wynosi- 6,00zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi:– 84,00 zł. (14 dni robocze)

      Wpłatę należy dokonać do 12 stycznia w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady.Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

     • Odjazdy autobusów w dniu dzisiejszym

     • Informuję, że odjazdy popołudniowe autobusów w dniu dzisiejszym, tj. 4 stycznia 2024 r., będą zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

      Radosław Sienicki
      Dyrektor Szkoły

     • Odwołane autobusy

     • W dniu dzisiejszym (czwartek, 04.01.2024 r.) zostały odwołane ranne kursy autobusów dowożących uczniów  do szkoły. 
      Proszę śledzić wiadomości dotyczące popołudniowych odjazdów.

      Radosław Sienicki
      Dyrektor Szkoły