• Wpłaty za obiady za miesiąc czerwiec

     • Komunikat dla rodziców klas 1-8

       

      W miesiącu czerwcu  2024 roku cena za 1 obiad wynosi  6,00 zł dla ucznia. Łącznie za 14 dni: 84,00 zł.

      Wpłaty należy dokonać do 10 czerwca w godz. 7.30 -14.00 do kierownika świetlicy, uczniowie dokonują wpłat w  trakcie przerw.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady i przygotować gotową sumę.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

       

     • Bibliotekę tworzymy RAZEM!

     • Zaproponuj książkę do naszej biblioteki szkolnej! - postaramy się ją kupić w ramach dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na początku roku szkolnego 2024/2025! Przekaż swoją propozycję bibliotekarzowi lub napisz na nasz adres mailowy biblioczyz@o2.pl . Zachęcamy!

     • SPOTKANIE Z DARIUSZEM REKOSZEM

     • 17 maja  uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w dwóch spotkaniach z Dariuszem Rekoszem. Zorganizowano je we współpracy z Biblioteką  Publiczną Gminy Czyżew.  Pierwsze spotkaniemiało  formę warsztatów detektywistycznych. Po krótkiej rozmowie na temat językówi alfabetu autor pokazał uczniom klas piątych w jaki sposób można szyfrować litery i słowa za pomocą cyfr. A także wyjaśnił jak stosować „szyfr z przesunięciem” czy „szyfr tablicowy”. Uczestnicy spotkania musieli zaszyfrować m.in. własne imiona, a na koniec zmierzyć się z „tekstem detektywa” i rozwiązać zaszyfrowane nazwy. Doskonałą zabawą detektywistyczną okazały się również zagadki, w których na podstawie wyświetlanych fragmentów ilustracji uczestnicy spotkania  zgadywali o jaką książkę czy postać z literatury chodzi.

      W drugim spotkaniu z Dariuszem Rekoszem uczestniczyli uczniowie klas siódmych. I tutaj zaczęła się  prawdziwa zabawa słowem, z której dowiedzieliśmy się, że woda ma związek z liczbą Pi i że przekleństwa są archaizmami! Przeprowadzone dowody były logiczne i tak przekonywujące, że słuchający nie mieli wątpliwości, że są prawdziwe. Było również o mocy słowa, bo przecież działa na wyobraźnię zdanie, że „wystarczy wypełnić kupon Lotto i wygrać miliony". Teoretycznie jest to możliwe, ale wykonując wszystkie operacje krok po kroku nie jest łatwo! Było też zabawnie. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy, że  znaki interpunkcyjne, jak : przecinek, czy kropka lub charakterystyczny w naszym alfabecie ogonek przy a i e, potrafią zmienić sens wypowiedzi.

      Spotkanie autorskie i warsztaty  z panem Dariuszem Rekoszem obfitowały w niekonwencjonalną wiedzę, wywołując dreszcz fascynacji oraz  rozbudzając drzemiące w czytelnikach upodobanie do przygód.

       

     • Pod patronatem Dominika Savio

     • Reprezentanci Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły wzięli udział w II Turnieju Piłki Nożnej w Piskach (11.05.2024). Dziewczęta i chłopcy grali w grupie klas IV-VI. Szczęśliwie dla chłopców przypadło im III miejsce. Po zaciętym boju o zwycięstwie rozstrzygnęły rzuty karne. Słowa uznania dla umiejętności dla naszego bramkarza Patryka Sienickiego. Również dziewczynki stawały dzielnie do zmagań, choć może trzeba jeszcze nieco popracować nad pewnością siebie i taktyką gry.

      Oprócz III miejsca chłopców statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał nasz piłkarz Wiktor Pawlak. Obok gry w piłkę nożną, w czasie przerw, prowadzony był bieg na 100 m. W tej konkurencji za najlepszy czas statuetkę otrzymał Hubert Sienicki.

      Jednak to, co szczególnie wyróżniało zawody, była świetna pogoda i znakomite... jedzenie. Stoły były zastawione w stylu iście sułtańskim poczynając od owoców, przez ciasta i watę cukrową, a skończywszy na grillu.

      Poznanie nowych przyjaciół i wspólna zabawa zacieśniają wspólnotę Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Na pewno Dominik Savio z nieba błogosławi takim przedsięwzięciom.

      Krajewski Zbigniew