• Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

• W dniu wczorajszym przedstawiciele naszej szkoły wspólnie z innymi delegacjami złożyli kwiaty przy pomniku w miejscowości Czyżew-Sutki, upamiętniającym Franciszka Andrzejczyka – zamordowanego w marcu 1943 roku przez Niemców za ukrywanie Żydów.

• Czyżew w Półfinale Wojewódzkim!

• 23 marca 2024 roku w hali Szkoły Podstawowej w Czyżewie zostały rozegrane Igrzyska Dzieci (dziewcząt) w Piłce Siatkowej na etapie Mistrzostw Grupy Zachodniej woj. podlaskiego. Do Mistrzostw przystąpiły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w  Łomży, Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem oraz ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie. W pierwszym meczu gospodarze przegrali z SP1 Wys. Maz. Drugi mecz SP1 Wys. Maz. przegrywa z SP5 Łomża. W trzecim spotkaniu Czyżew zdecydowanie wygrywa z SP5 Łomża tym samym mając najlepszy stosunek setów zajmuje I miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

Im - SP Czyżew

IIm - SP1 Wysokie Mazowieckie

IIIm - SP5 Łomża

Dwie pierwsze drużyny wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego.

• 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• "Skarpetki nie do pary"

21 marca to początek kalendarzowej wiosny lecz również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu uczniowie naszej szkoły solidaryzują się z tymi osobami i udzielają im wsparcia poprzez założenie skarpetek nie do pary. Skarpetki w kropki, paski, za kolano lub tuż przy kostce – najważniejsze, że dwie różne. Ponadto dzieci z klas I-III wykonały prace plastyczne, które zobaczyć można w Gminnym Domu Kultury w Czyżewie.

Iwona Gniazdowska

• I Dzień Wiosny

• W dniu 23.03.2024r. z okazji Dnia Wiosny, Samorząd Uczniowski przygotował turniej Jaka to melodia. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodycze.

Adam Pieńkowski

• Zajęcia na Orliku

• Harmonogram zajęć na Orliku: Środa 20 marca - 16:00 -20:00 Piątek 22 marca - 16:00 - 20:00 Niedziela 24 marca - 15:00 - 19:00 Poniedziałek 25 marca - 16:00 - 20:00 Środa 27 marca - 16:00 - 20:00