• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

      23 czerwca (piątek) 2023 r.

      o godzinie 8:00 na hali sportowej

      Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie.

      Po części ogólnej spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

      Godziny przyjazdu i odjazdu autobusów tak jak w zwykłe dni nauki szkolnej.

     • Klasy trzecie na wycieczce w Warszawie

     • 14 czerwca 2023r. wczesnym rankiem klasy trzecie wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Po przyjeździe do kina IMAX obejrzeliśmy film w 3D pt.” Pod taflą oceanu”, który przeniósł widzów w odległe wody Wielkiej Rafy Koralowej. Film odkrył przed nami piękno nieznanej podwodnej przyrody oraz pozwolił  poznać wpływ wywierany przez globalne zmiany klimatyczne na to unikatowe środowisko. Po ekscytującym filmie udaliśmy się do restauracji McDonalds na mały posiłek, aby nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Kolejnym punktem naszej wyprawy był spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych.  Równie ciekawe okazały się warsztaty cukiernicze w Pijalni Czekolady E. Wedel. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się skąd się bierze czekolada, smakowały pyszną gorącą czekoladę oraz dekorowały torciki płynną, białą czekoladą. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Pośrodku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Wycieczka była bardzo udana, zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to wspaniałe miasto.

      Iwona Gniazdowska

                                                                                                   

     • 14.06.2023r.- wycieczka klas IIa i IIb do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

     •  

      Wizytę w Muzeum w  Ciechanowcu uczniowie zaczęli od warsztatów "Życie pszczół", podczas których oglądali pszczoły w pracy w ogrodzie botanicznym, a następnie w szklanym ulu. Udało się im nawet znaleźć królową! Zobaczyli też plaster wosku. Dzięki warsztatom wiedzą, czym się żywią pszczoły, jak długo żyją, jak się rodzą oraz, że truteń wcale nie jest leniwy.

      Po warsztatach uczniowie udali się na zwiedzanie otoczenia pałacu Starzeńskich. Obejrzeli starodawne pojazdy - karety, sanie, wozy drabiniaste, a także traktory i inne maszyny rolnicze. Potem zajrzeli do różnych budynków w skansenie: spichlerza, kościoła, wikarówki, dworu myśliwskiego z Muzeum Pisanki, chaty drobnoszlacheckiej, chaty chłopskiej i młyna. Po drodze udało nam się spotkać wiele zwierząt: owce, osła, konie, kury, króliki, indyka i ... kota. Wszystkich zachwyciły pająki z bibuły, wiszące w każdej chacie nad stołem. Ostatnim punktem programu był widok z wieży widokowej.

      Pogoda dopisała. Uczniowie stwierdzili, że z chęcią pojechaliby tam jeszcze raz.

                                                                                                                     - Irena Uścińska

     • Wycieczka klas czwartych po Suwalszczyźnie z programu POZNAJEMY PODLASKIE

     •     

          Nasza szkoła skorzystała ze wsparcia finansowego udzielonego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną na organizację wycieczki turystyczno-krajoznawczej po województwie podlaskim.

          Celem programu było poznanie atrakcji turystycznych województwa podlaskiego oraz  wzmocnienie wizerunku województwa podlaskiego jako miejsca atrakcyjnego turystycznie.          

          My wybraliśmy Suwalszczyznę - przyrodniczą perełkę Europy. W trakcie wycieczki, która odbyła się 12.06.2023r. poznaliśmy dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu. Szkolna wyprawa rozpoczęła się rejsem statkiem z Augustowa do miejscowości  Studzieniczna, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy miejscowość Studzieniczna -  Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej.

           Następnym miejscem na naszej trasie wycieczkowej był Klasztor Pokamedulski  w Wigrach.  Położony w malowniczym zakątku Suwalszczyzny – nad jeziorem Wigry na niewielkim wzgórzu z którego można podziwiać przepiękny suwalski krajobraz. Odwiedziliśmy też katakumby kamedulskie znajdujące się w podziemiach kościoła w Wigrach. Jest to miejsce, w którym spoczywają szczątki zmarłych zakonników oraz mieści się grobowiec biskupa wigierskiego Michała Karpowicza.

           Nieopodal klasztoru znajduje się  Muzeum Wigier w Starym Folwarku, oglądaliśmy tam ekspozycję, prezentującą historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska i ekosystemy lądowe Wigierskiego Parku Narodowego, działalność człowieka oraz historię i dokonania dawnej Stacji Hydrobiologicznej na Wigrach.

          Ostatnim  naszym punktem wycieczki - co prawda nie w województwie podlaskim, były mosty w Stańczykach - największe mosty kolejowe w Polsce. Swoim wyglądem przypominają rzymskie akwedukty. Dlatego też przyjęło się je nazywać “Akweduktami Puszczy Rominckiej. Było miło i ciekawie. Dziękujemy!
       

      Małgorzata Godlewska

       

     • Zaproszenie

     • MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
      NIEDZIELA, 18 CZERWCA 2023 ROKU
      GODZINA 10:00
      ZAPRASZAJĄ DUSZPASTERZE PARAFII CZYŻEW

     • „Mistrz Pięknego Czytania”

     • 5  czerwca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczestnikami byli uczniowie klasy I-III, którzy mieli za zadanie w pierwszym etapie przeczytać wybrany przez siebie tekst. Natomiast w drugim etapie  czytali opowiadanie z książek oraz czasopisma „Świerszczyk”. Było to sprawdzenie umiejętności czytania bez przygotowania, ocenie podlegała płynność i bezbłędność, wyrazistość, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.
      Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytania.
      Komisja nie miała łatwego zadania w podjęciu ostatecznej decyzji, gdyż poziom prezentacji był wyrównany i wysoki.
      Tytuł Mistrza Pięknego Czytania kl. 1 zdobyła Adrianna Walkowska  - uczennica klasy 1a
      Tytuł Mistrza Pięknego Czytania kl. 2 zdobyła  Julita Godlewska  - uczennica klasy 2b
      Tytuł Mistrza Pięknego Czytania kl. 3 zdobyła Lena Gosk - uczennica klasy 3b

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy czerpania wielu przyjemności z czytania książek.

     • Dzień Dziecka w klasie 1 b

     • Dzięki uprzejmości pani Bożeny Steć zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne. Wspaniała zabawa podczas samodzielnego przygotowania pizzy według własnego pomysłu. A własnoręcznie przygotowane smakowały wspaniale.

     • Dzień Dziecka w naszej szkole

     • 1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto. Nie zapomnieliśmy też o tym ważnym wydarzeniu w naszej szkole. Już od rana wszyscy uczniowie spotkali się na hali sportowej, gdzie Rodzice, Dyrekcja i nauczyciele złożyli im najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło również słodkiego podarunku od Rady Rodziców w postaci lodów i wody mineralnej. Następnie na 5. i 6. lekcji świętowanie przeniosło się na szkolne boisko. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zabawach sportowych.

     • Nagrodzeni uczniowie w konkursach informatycznych

     • Dnia 1 czerwca podczas apelu zorganizowanego z okazji Dnia Dzecka dyrektor szkoły Radosław Sienicki nagrodził uczniów za osiągniecie wyników i udział w konkursach informatycznych "Wiosna w obiektywie" oraz "Dzień Bezpiecznego Internetu 2023".

     • Wojciech Krasowski LAUREATEM konkursu matematycznego „Math – Liczek”

     •  

      Uczeń  naszej szkoły Wojciech Krasowski zdobył I miejsce w Konkursie matematycznym „Math – Liczek”. W tym roku szkolnym odbyła się I edycja Konkursu „Math–Liczek” organizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach -  22.02.2023 r. etap szkolny i 19.04.2023 r. etap rejonowy. W obu etapach Wojciech uzyskał najlepsze wyniki. Uczeń przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem p. Marty Gniazdowskiej. Uroczyste zakończenie konkursu i rozdanie nagród odbyło się dnia 31 maja 2023 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Anna Walaszek