• #BEACTIVE w naszej szkole

• 28 września 2023 roku powitała nas piękna, letnia pogoda.

W tym dniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w  Czyżewie jako jedyni w naszym  powiecie przystąpili do realizacji programu #BeActive w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Za aktywność  wybraliśmy przeciąganie liny. Wzięło w niej udział ponad 400 dziewcząt i chłopców z klas 1 – 8. Było wiele emocji i dopingu. Rywalizacja polegała na pojedynkach pomiędzy klasami na tym samym poziomie edukacyjnym.

Otwarcia imprezy dokonała Burmistrz Czyżewa pani Anna Bogucka, której towarzyszył Dyrektor Szkoły pan Radosław Sienicki. Impreza przyniosła wiele radości i uśmiechu wszystkim dzieciom oraz młodzieży. Czekamy na kolejne wyzwania i nowe sportowe zadania.

Nasza szkoła znalazła się na ogólnopolskiej mapie wydarzeń w ramach ETS.

Koordynator akcji Grzegorz Wojno

• Wycieczka edukacyjna do lasu

Wycieczka edukacyjna do lasu

Dnia 26 września klasy III a i III b odwiedziły Echo lasu w Leśnictwie Trzeciny. Leśnik Pan Adam Stanisławski zabrał nas w podróż leśnymi duktami, gdzie w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam zagadnienia związane z lasem i jego mieszkańcami. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem i uwagą słuchali leśnych opowieści, obserwowali, przeprowadzali małe eksperymenty, a swoją wiedzę utrwalali na kartach pracy. Po ponad godzinnej lekcji przyrody wróciliśmy do miejsca spotkania, gdzie Rodzice upiekli nam pyszne kiełbaski.

Podziękowania składamy Panu Adamowi Stanisławskiemu i Rodzicom.

Alina Rzymska

Ewa Pieńkowska

• Wpłaty za obiady w październiku

W miesiącu październiku 2023 roku cena za 1 obiad wynosi- 6,00zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi:– 132 zł. (22 dni robocze)

Wpłatę należy dokonać do 12 października w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

• Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Czyżewa

• 21 września 2023 r.

W kategorii I rywalizowały dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych naszej gminy oraz drużyna reprezentująca ORLIK.

1 miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie

2 miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem

3 miejsce drużyna ORLIKA

W Kategorii II udział wzięły drużyny klas 7-8 szkół podstawowych oraz drużyna ZSOiZ w Czyżewie.

Klasyfikacja w tej kategorii przedstawia się następująco:

1 miejsce- Szkoła Podstawowa w Czyżewie

2 miejsce ZSOiZ w Czyżewie

3 miejsce Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem

Patronat nad Turniejem objęła Burmistrz Czyżewa. Drużyny reprezentujące szkoły i ORLIK otrzymały puchary, dyplomy i upominki w postaci piłek, a wszyscy zawodnicy medale.

Turniej otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czyżewie Pan Radosław Sienicki, który w imieniu Pani burmistrz życzył wszystkim zawodnikom dobrej zabawy sportowej i rywalizacji fair-play.

Organizatorami turnieju byli: animator ORLIKA w Czyżewie, GOK w Czyżewie, Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Czyżewie.

Animator ORLIKA

Jolanta Wajszczyk

• Spotkanie klas II z pszczelarzem

• 20 września uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez pszczelarza – Pana Józefa Wanaks.
            Dzieci dowiedziały się, jak bardzo pracowite są pszczoły, jaką spełniaja rolę w ulu i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie.
            Dużą atrakcją było oglądanie plastra miodu, stroju pszczelarza i różnych przyborów, których używa w codziennej pracy.
            Każde dziecko otrzymało w nagrodę opaskę na głowę i naklejkę „Młody pszczelarz”.

Na zakończenie odbyła się degustacja miodu. Dziękujemy za ciekawe i interesujące  zajęcia!

Małgorzata Kaczyńska
            Beata Dmochowska

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - kolejny rok realizacji

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Informujemy, że zebranie z rodzicami na początku nowego roku szkolnego odbędzie się 26 września 2023 r. o godzinie 16:00.

• BIEG FAIR PLAY 2023

• 14 września 2023 roku na szkolnym boisku Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie odbył się Bieg Fair Play. Jest to III Ogólnopolska edycja tej imprezy. W naszej szkolnej społeczności bieg spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 99 uczniów z klas 4 - 8. Dzieci i młodzież rywalizowali na poziomach klasowych. Najlepsze osoby z każdej kategorii zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami , które wręczył Dyrektor Szkoły Radosław Sienicki.

• Wpłaty za obiady we wrześniu

• Informacja o obiadach szkolnych

W roku szkolnym 2023/2024, zapisy na obiady dokonywane będą od poniedziałku 04 września do piątku 08 września, obiady wydawane będą 11 września- uczniom wcześniej zapisanym.

Odpłatność za 1 obiad - 6 zł,  stawka za wrzesień wynosi 90 zł - 15 dni.

Odpłatność za obiady należy dokonać do 12 każdego miesiąca, stawka za obiady będzie odliczona w następnym  miesiącu po wcześniejszym zgłoszeniu nieobecności dziecka w szkole. (dla wychowawcy bądź powiadomieniu telefonicznym lub osobistym szkoły).

• 84. rocznica wybuchu II wojny światowej

• 1 września 1939 r. napaścią na Polskę Niemcy rozpoczęli II wojnę światową. W tym dniu oddajemy hołd żołnierzom i cywilom, którzy oddali swe życie w bohaterskiej walce z najeźdźcą.