• Nasz uczeń nagrodzony w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Czytanie jest THE BEST"

     • Z radością informujemy, że  Mikołaj Pieńkowski z kl. 3a otrzymał  wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  ,,Czytanie jest THE BEST".  Praca Mikołaja została nagrodzona  przez jury wśród blisko 233 innych wysłanych z 60  szkół województwa podlaskiego. 29 maja 2023 r. odbyła się uroczysta gala rozdania nagród. Konkurs polegał na wykonaniu ilustracji do książki ulubionego autora lub plakatu promującego czytanie. Corocznie prace oceniają pracownicy Galerii Sleńdzińskich. Zaproszenie na to wydarzenie stanowiło dla laureatów jedną z nagród. Kolejną okazała się możliwość osobistego spotkania i zrobienia zdjęć z pisarzem: Tomaszem Samojlik.  
      Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji prac uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie. 

      Mikołajowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Marzena Kulesza

     • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej w Szepietowie

     • 29 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Szepietowie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, w którym brali udział uczniowie z naszej szkoły. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Krzysztof Stańczuk kl. 8a, Remigiusz Piotrowski kl.8a i Tomasz Lipiński kl.8b. Chłopcy pisali test w towarzystwie uczniów z innych szkół, łącznie dziesięciu. Nagrody przyznawano w kategoriach:  indywidualnej i zespołowej.  Krzysztof Stańczuk indywidualnie uzyskał czwarty najwyższy wynik i otrzymał wyróżnienie, zespołowo drużyna uzyskała trzeci najwyższy wynik i zajęła III miejsce. Gratulacje dla Uczniów! Konkurs odbywał się w bardzo miłej atmosferze. Uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów – Gospodarzy konkursu. Dziękujemy za zaproszenie!

      Małgorzata Godlewska

     • Wpłaty za obiady

     • Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu czerwcu 2023 roku cena za 1 obiad wynosi - 6,00zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi: – 84,00 zł. (14 dni robocze).

      Wpłatę należy dokonać do 12 czerwca w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady.Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

     • Konkurs fotograficzno-informatyczny rozstrzygnięty!

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs  pt. „Wiosna w obiektywie" został rozstrzygnięty! Po długich naradach jury konkursowe w składzie: I. Sienicka, G, Wojno, M. Kulesza, E. Wajszczyk wybrało zwycięskie prace:

      Werdykt jury:

      I m - Blanka Gniazdowska, z kl. 7b

      II m - Mariusz Walczuk, kl. 6b, Wojciech Krasowski, kl. 6b, Michał Karpowicz, kl. 5a

      III m - Izabela Stańczuk, kl. 6b

      Wyróżnienie: Wiktoria Wajszczyk, kl. 4a, Kamila Zakrzewska, kl. 7b

      Gratulujemy!

     • „Odpowie Ci wiatr…” - sukces uczennic z klasy IIb

     • Dnia 18 maja 2023 r. uczennice Julita Godlewska i Zofia Krystosiak w duecie zdobyły nagrodę w XIV Regionalnym Konkursie Piosenki „Odpowie Ci wiatr…” /W hołdzie  Świętemu Janowi Pawłowi II/ w Białymstoku. Gratulujemy

      Alina Rzymska

     • Konkurs fotograficzno-informatyczny "Wiosna w obiektywie"

     •  

      Z przyjemnością informujemy, że minął termin dostarczania zdjęć na konkurs fotograficzno-informatyczny pt. "Wiosna w obiektywie". 

      Konkurs miał na celu uwrażliwić uczniów na piękno otaczającej przyrody i zachodzących w niej zmian oraz zachęcić uczniów do rozwijania zainteresowania fotografią i informatyką, jako formami spędzania czasu wolnego. 

      Otrzymalismy od uczestników konkursu wiele pięknych i ciekawych zdjęć. W każdym kryje się nutka młodzieńczej pasji i na pewno wiąże się z nim wiele miłych, wiosennych wspomnień.

      Wybór najlepszych fotografii będzie dla jury naprawdę trudnym wyzwaniem. Rozstrzygniecie nastapi w przyszłym tygodniu, natomiast rozdanie nagród i dyplomów będzie miało miejsce podczas obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole.

      Wszystkie prace można obejrzeć w galerii poniżej.

      Nauczyciele informtyki​​​​

       

      Alan Drewnowski, kl. 5a​​​​​​

       

      Blanka Gniazdowska, kl. 7b

       

      Filip Marciniak, kl. 4a

       

      Hubert Sienicki,kl, 5a

       

      Julian Sokólski, kl. 6a

       

      Kalina Sienicka, kl. 4a

       

      Liliana Zaremba, kl. 6b

       

      Malwina Sienicka, kl. 8b

       

      Michał Karpowicz, kl. 5a

       

      Patryk Sienicki, kl. 5a

       

      Paweł Mościcki, kl 4c

       

      Mariusz Walczuk, kl. 6b


      Wiktoria Wajszczyk, kl. 4a


      Wojciech Krasowski, kl 6b


      Joanna Walaszek, kl. 7a

      Amelia Lizak, kl. 8b

       

      Emil Marciniak, kl. 5a

       

      Izabela Stańczuk, kl. 6b


      Kamila Zakrzewska, kl. 7b

       

      Oliwia Kujawa, kl. 4c

       

      Oliwier Kalinowski, kl. 5a

       

      Rostkowski Michał, kl. 6a


     • VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ

     •  

      13 maja 2023r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Piosenki Angielskiej dla klas IV-VI, który odbył się  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej. Była to wspaniała okazja do kształtowania umiejętności językowych, rozwijania swoich pasji oraz integracji uczniów z różnych szkół powiatu wysokomazowieckiego.

      Tegorocznej edycji konkursu przyświecało motto:”If you can dream it, you can do it”.

      W kategorii „wiersz” reprezentowali nas: Wojciech Krasowski i Mariusz Walczuk z klasy

      VIb, natomiast w kategorii „piosenka” Liliana Zaremba i Wioletta Krasowska z klasy VIb oraz Kornelia Zaremba z klasy Va.

      Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Szczególne osiągnięcia odnieśli:

      Wojciech Krasowski - I miejsce w powiecie w kategorii „wiersz” oraz

      Wioletta Krasowska – III miejsce w kategorii „piosenka”

      Gratulujemy odwagi i motywacji w rozwijaniu swoich talentów. Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku!

      Dorota Wyszyńska

       

     • FILM Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW W FINAŁOWEJ SETCE NAJLEPSZYCH W KRAJU

     • Drużyna Energii to konkurs, który ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. Mecenasem projektu jest Energa / Grupa Orlen.

      Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie awansowała do sportowego etapu Drużyny Energii, znalazła się w kraju wśród 100 szkół, które przygotowały najpiękniejsze filmy i prezentacje.

      Już na tym etapie konkursu szkoła otrzyma nagrodę w postaci zestawów strojów sportowych.

      Szkolnym koordynatorem udziału w projekcie, któremu patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki,  jest nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Wojno. Trzymamy kciuki za kolejny etap, realizację kolejnego filmu z udziałem naszych uczniów.

       

     • "Podlasie" w naszej szkole

     • 10 maja gościliśmy u siebie w szkole Zespół Pieśni i Tańca "Podlasie " z Szepietowa, który powstał w 2004r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie. Członkami zespołu są uczniowie szkół podstawowych i średnich. Podlasie posiada 2 grupy : pierwsza grupa reprezentacyjna taneczno-wokalna. Drugą grupę tworzą dzieci, które stawiają pierwsze kroki na scenie. Łącznie jest to ponad 60 osób. W repertuarze zespołu znajdziemy tance i przyśpiewki z różnych regionów Polski, głównie z regionu podlaskiego oraz piosenki folkowe. Zespół koncertował i godnie reprezentował gminę Szepietowo na scenach krajowych jak i zagranicznych, m.in. w Macedonii, Turcji, Portugalii, Bośni i Hercegowinie, Niemczech, Bułgarii, Litwie, Ukrainie i w Czechach. Dzieci i młodzież  uczestniczą w warsztatach wokalno-tanecznych pod okiem prowadzących: Tomasza Paduch, Wiktorii Burdak i Patryka Olszewskiego.

     • "Poznajemy Podlasie" - dotacja dla naszej szkoły

     • 8 maja 2023 r. dyrektor Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie Radosław Sienicki w siedzibie Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Białymstoku podpisał umowę o wsparcie organizacji wycieczki turystyczno – krajoznawczej w ramach  przedsięwzięcia „Poznajemy Podlasie”. Szkoła otrzymała na realizacje tego zadania kwotę 6600 zł. Do końca bieżącego roku szkolnego czyżewscy czwartoklasiści pojadą na wycieczkę, na szlaku której znajdą się m.in.: Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach, most w Stańczykach, klasztor pokamedulski w Wigrach, Sanktuarium MB Studzienicznej. Zaplanowano również rejs statkiem po malowniczych jeziorach.

     • Poligon Zdrowia 2023

     • Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej na letni wypoczynek w Ośrodku Caritas w Ptakach koło Nowogrodu. Turnusy rozpoczynają się już od 25 czerwca 2023 roku. Każdy turnus trwa 9 dni. W programie wycieczki, festiwal piosenki żołnierskiej, grochówka wojskowa, zdobywanie stopni wojskowych za opanowane umiejętności. Jednym słowem dobra zabawa. Koszt całkowity 1200 zł, natomiast jeśli któryś z rodziców jest na KRUSie, to koszt wypoczynku spada do 300 zł. Telefon do organizatora, z którym indywidualnie umawiamy się na konkretny termin to: 862162938. Wakacje pod skrzydłami aniołów i w towarzystwie żołnierzy, TO JEST TO!!!

      Krajewski Zbigniew opiekun SKC

     • Światowy Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie "ZIEMIA W NASZYCH RĘKACH"

     • W dniu 25 kwietnia 2023 nasza szkoła na chwilę zamieniła się w studio telewizyjne. Uczniowie klasy 2c i 3 a wspólnymi siłami brali udział w tworzeniu specjalnego programu telewizyjnego „To i owo o ekologii”. Na początku, przesieliśmy się do sali rozpraw, gdzie odbywał się sąd… nad ropuchą!  Kolejnym przystankiem było królestwo króla Surowca Wtórnego, gdzie cały dwór dokładnie prezentował jak należy segregować odpady, a także mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ważnych wskazówek w tej kwestii od samego króla.  Prosto z królestwa, przenieśliśmy się na prawdziwy wybieg mody, na którym modelki prezentowały stroje w 100% wykonane z materiałów odpadowych. Były one mało kosztowne, praktyczne i oryginalne. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie.  Na zakończenie uczniowie zaprezentowali wiele innych sposobów, poza segregacją śmieci, które wpływają na ochronę środowiska. Wspaniałym podsumowaniem całego przedstawienia był występ wokalny starszych uczniów naszej szkoły.      

      Dzieci w aktywny sposób podjęły próbę przekazania bardzo ważnej wiadomości jaką wysyła nam Matka Ziemia…  Dlatego warto się na chwilę zatrzymać i pochylić nad tym problemem. Dzisiaj każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w najbliższym sobie środowisku. To ważne, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią tak, abyśmy mogli z dumą i czystym sumieniem  krzyczeć JESTEM PRZYJACIELEM ZIEMI... a ona mogła służyć jeszcze długo nam i kolejnym pokoleniom.

     • Sportowy piątek

     • 28 kwietnia gościliśmy blisko 30 drużyn z powiatu wysokomazowieckiego. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trójboju  i czwórboju lekkoatletycznym.