• Laboratoria - lekcja otwarta

     • 7 grudnia 2022 r.

      Zajęcia otwarte realizowane w ramach projektu "Aktywni dzisiaj kreatywni jutro."

      Powoli kończy się realizacja wyżej wymienionego projektu. Nasza placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych. Na zajęciach laboratoryjnych z chemii młodzież poprzez zabawę i doświadczenie rozwija umiejętności pracy zespołowej, kreatywne myślenie, analizowanie danych oraz rozwiązywanie złożonych rzeczywistych problemów, dbając przy tym o swoje bezpieczeństwo oraz stanowisko pracy. Liczny zasób atrakcyjnych pomocy dydaktycznych pozwoli na jeszcze odkryć nie jedno...

     • ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

     • https://czyzewosada.biuletyn.net/?bip=2&cid=1191&id=3503

      https://czyzewosada.biuletyn.net/?bip=2&cid=1191&id=3502

      https://czyzewosada.biuletyn.net/?bip=2&cid=1191&id=3501

       

     • Mikołajkowo ....

     • 6 grudnia był w naszej szkole dniem pełnym niespodzianek. Przede wszystkim dzięki rodzicom z Rady Rodziców, ale nie tylko. W szkole pojawiły się piękne świąteczne dekoracje, w tym dwie choinki. Do uczniów trafiły też słodkie upominki. Dziękujemy!

     • „Tak, pomagam”

     • Zakończyła się (03.12.2022)  zbiórka żywnościprowadzona przez SKC i sympatyków w sklepach Czyżewa. Dzięki łaskawości ofiarodawców udało się nam zebrać 387 kg. żywności z długim terminem przydatności. Przygotowaliśmy świąteczne paczki dla 38  osób będących w trudniejszej sytuacji socjalnej. Wszystkim wolontariuszom i ich opiekunom, a także pracujących przy dystrybucji paczek szczere Bóg zapłać. „Miłosierdzie Boże to miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga”.

      Zbigniew Krajewski

     • II miejsce zdobyte przez uczniów w XIV Powiatowym Konkursie "Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”

     • 30 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły: Małgorzata Kulesza, Kamila Dmochowska i Remigiusz Piotrowski wywalczyli II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie "Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. Celem konkursu było nabycie i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przyjęcie aktywniej postawy w przypadku zagrożenia zdrowia i życia drugiego człowieka. Nasi uczniowie zgodnie pracowali w zespole, wykazując się wiedzą i zaangażowaniem.

     • Klasy Ia i Ib na spektaklu w Łomży

     • 24 listopada uczniowie klas Ia i Ib odwiedzili Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Dzieci obejrzały spektakl „Jaś i Małgosia 2,0”, który przenosi akcję klasycznej baśni braci Grimm w świat nie tak odległej przyszłości. Akcja rozgrywa się w 2070 roku. Planeta Ziemia na zawsze została zmieniona przez katastrofę klimatyczną. Jaś i Małgosia zostają porzuceni w lesie, gdzie muszą zmierzyć się z dziką naturą, głodem. Zostają zwabieni nie do Chatki baby Jagi, ale do Chatki Cudów, w której dzieją się różne niesamowite rzeczy… Na szczęście wszystko kończy się pomyślnie.

      Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacji teatralnej. Pod opieką aktora teatru p.Tomasza Rynkowskiego odgrywały różne scenki sprzyjające wyrażaniu uczuć , wspomagające spontaniczną aktywność i emocje.

      Na zakończenie wizyty można było zobaczyć panoramę Łomży z wieży widokowej i podziwiać różne lalki teatralne.

                                                        Beata Dmochowska,
      Małgorzata Kaczyńska,
      Marzena Kulesza

                    

     • Przyjemne z pożytecznym

     •  

      Samorząd szkolny pod opieką p. Adama Pieńkowskiego we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas zorganizowali dyskotekę andrzejkową z celem charytatywnym. Dochód z dyskoteki w wysokości 520 zł. W całości został przeznaczony na fundację „Dzieci chore” prowadzoną przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Tak oto połączyło się nie tylko przyjemne z pożytecznym, ale przyjemne ze szlachetnym. Wszystkim biorącym udział w dyskotece, także opiekunom podziękowania.

      Krajewski Zbigniew

     • Szlakiem Patrona Szkoły - wycieczka klas siódmych i ósmych do Warszawy

     • Szare Szeregi to konspiracyjna nazwa Związku Harcerstwa Polskiego działającego od 27 września 1939 roku do 17 stycznia 1945 roku. To zaszczytne imię nosi również nasza szkoła, dlatego ważnym punktem wyjazdu uczniów do stolicy, który odbył się 25.11.2022r. , było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

      Wybuch II wojny światowej postawił przed harcerstwem nowe zadania. Pokolenie wychowane w okresie międzywojennym, zostało wystawione na próbę zdania egzaminu z patriotyzmu i wywiązało się z tego znakomicie. Już w czasie kampanii wrześniowej harcerze i harcerki podjęli służbę w obronie kraju, z narażeniem życia brali też czynny udział w powstaniu warszawskim.

      Niepowtarzalna ekspozycja muzealna działa na wyobraźnię zwiedzających, wprowadzając w odpowiedni do tematyki nastrój z tamtych czasów. Uczniowie pod opieką nauczycielek Anny Walaszek, Jolanty Wajszczyk oraz Małgorzaty Godlewskiej z zainteresowaniem słuchali opowiadań pani przewodnik, która z przejęciem mówiła o powstaniu - czasie grozy, nie szczędząc szczegółów. Młodzież, idąc atrapą kanału, próbowała wyobrazić sobie, co przeżywali powstańcy w czasie ucieczki przed Niemcami. Poległych w czasie powstania przypominają powstańcze mogiły, które znajdują się na terenie muzeum. Inne ciekawe ekspozycje to: radiostacje, poczta polowa, replika samolotu, jakimi odbywały się alianckie zrzuty i wiele innych eksponatów należących do powstańców. W sali kinowej Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie obejrzeli film w technologii 3D pt. „Miasto ruin”. Film ukazuje zniszczoną i wyludnioną Warszawą z 1945 roku.

      Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W nastrój zadumy szczególnie wprawił nas widok Kwatery Brzozowych Krzyży. Pochowani są w niej polegli w okresie II wojny światowej: żołnierze Grup Szturmowych Szarych Szeregów, sanitariuszki, łączniczki AK, żołnierze harcerskiego batalionu „Zośka”. Ogółem zginęło 453 patriotów, ale tylko część ma swoje mogiły. Nie wszystkich odnaleziono. Ich nazwiska wyryto na wielkiej tablicy — barykadzie, która znajduje się przy wejściu na kwaterę. Tam uczniowie naszej szkoły oddali hołd bohaterom i zapalili symboliczny znicz.

      Ostatnim punktem wycieczki była lekcja wychowania fizycznego w Parku Trampolin. Uczniowie w obecności instruktorów wykonywali ćwiczenia i akrobacje sportowe.

      Małgorzata Godlewska

     • Wpłaty za obiady za grudzień

     • Komunikat dla rodziców klas I-VIII

       

      W miesiącu grudniu 2022 roku cena za 1 obiad wynosi - 5,00 zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi: – 80,00 zł. (16 dni roboczych)

      Wpłatę należy dokonać do 14 grudnia  w godz. 8.00-11.00 w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady. Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

           

       

       

     • Czy potrafimy się dobrze bawić, niezależnie od wyniku rozgrywki?

     • Zdecydowanie tak! Przekonali się o tym uczniowie klas 6a i 6b, którzy 17 listopada 2022 uczestniczyli w wycieczce do Supraśla i Białegostoku. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Ikon w Supraślu. Podczas zwiedzania, dzięki pani przewodnik, poznaliśmy niesamowitą historię ikonografii. Ekspozycji towarzyszyła oprawa dźwiękowa, a także prezentacje multimedialne, które wprawiły nas w zadumę, refleksję i skupienie. Kolejnym punktem programu był pobyt w centrum rozrywki Logic Games, który zapewnił wszystkim nie tylko świetnej zabawy, ale również uzmysłowił jak ważna jest zasada gry fair play, współzawodnictwo, jak i działanie w grupie. Również w pokojach zagadek czekało na nas wiele atrakcji: zagadki, łamigłówki, podpowiedzi i trudności do pokonania, a na wszystko jedynie 60 minut. Po wizycie w centrum rozrywki, w którym można było na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości, uczestnicy wycieczki udali się do kina Helios na seans pt. „Chłopiec zza szyby”. Film opowiadał o chłopcu, który cierpiał na hemofilię. Całe dzieciństwo musiał na siebie uważać. Zabawom rówieśników najczęściej przyglądał się z okna swojego pokoju. Był to poruszający dramat o podążaniu za marzeniami i sile przyjaźni. Po obejrzeniu filmu uczniowie zjedli posiłek w restauracji McDonald’s i wróciliśmy do domu pełni niecodziennych wrażeń.

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • 29 LISTOPADA (WTOREK) 2022 R. O GODZ. 16:00 ODBĘDĄ SIĘ KLASOWE SPOTKANIA Z RODZCIAMI. PRZEPROWADZĄ JE WYCHOWAWCY KLAS. W POKOJU NAUCZYCIELSKIM (DO GODZ. 18:00) BĘDĄ DYŻUROWAĆ POZOSTALI NAUCZYCIELE.

     • Niecodzienna lekcja języka polskiego w kl. Vb

     • Cykl lekcji języka polskiego z mitologii w klasie 5 b zakończył się projektem, który uczniom bardzo przypadł do gustu. Wykonali oni w grupach piękne prace: komiks, mit w pudełku, pałac Posejdona. Największą frajdą dla młodzieży było jednak krótkie przedstawienie pt. "Sąd nad Syzyfem", na które uczniowie zaprosili Pana dyrektora Radosława Sienickiego, Panią wicedyrektor Iwonę Sienicką, Panią pedagog Marzenę Trzaskę oraz wychowawcę klasy Pana Adama Pieńkowskiego. Ciekawa lekcja, w którą zaangażowali się wszyscy uczniowie, była okazją do wykazania się nie tylko znajomością lektury, ale też zdolnościami aktorskimi oraz umiejętnością argumentacji.

      Kinga Lubak

     • Odpowiedzialność prawna nieletnich - spotkanie profilaktyczne

     • 24 listopada bieżącego roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz czyżewscy dzielnicowi zapoznali młodzież klas VII i VIII z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Mundurowi przypomnieli m.in.o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, zwracając uwagę, że nierealizowanie obowiązku szkolnego podlega postępowaniu przed sądem. Poruszony został też temat „hejtu” w internecie oraz zagrożeń mogących pojawić się w wirtualnej przestrzeni. Wskazano uczniom, iż w sieci nie ma osób anonimowych i publikowanie za pośrednictwem środków masowego przekazu obraźliwych tekstów, zdjęć, filmików wobec konkretnej osoby jest dla niej bardzo krzywdzące a osobie publikującej może przynieść sporo kłopotów. Policjanci uświadomili również zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje niekorzystne odbicie w dorosłym życiu.

       

     • Wycieczka edukacyjna do Białegostoku

     • 17 listopada uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Białegostoku.

      W Epi-Cerntrum Nauki, nasi mali naukowcy aktywnie odkrywali i rozbudzali swoje zainteresowania naukami technicznymi i przyrodniczymi, korzystając ze stanowisk z dziedziny takich jak optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wielu innych.

      Tajemnice dotyczące malarstwa i rzeźby zgłębiali w Muzeum w Ratuszu /kl. IIb/ i Muzeum Rzeźby /kl.IIa/, poznali też zasady oglądania eksponatów, wystaw, rzeźb, obrazów. Podsumowaniem pobytu w muzeach było wykonanie rzeźby z gliny i własnej galerii obrazów.

      Czy można dobrze się bawić przy samym rytmie? Czy da się namalować muzyczny pejzaż bez instrumentów perkusyjnych? Na te i inne pytania znaleźli odpowiedź w czasie muzycznej podróży pt. „Trzy światy”, w którą zabrali nas Muzycy Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej.

      Zdobyta wiedza, poprzez aktywność, radość, kreatywność, poszukiwanie, odkrywanie i przeżywanie z angażowaniem wszystkich zmysłów, na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

                                                            Alina Rzymska
      Irena Uścińska

                                                       

     • Kolejna udana impreza pod hasłem "Rodzice dla szkoły"

     • W minioną sobotę, tj. 12 listopada 2022 r., z inicjatywy naszej Rady Rodziców odbyła się kolejna już impreza pod hasłem „Rodzice dla szkoły”.  Jej głównym celem było pozyskanie dodatkowych funduszy na realizację zadań związanych ze szkołą. Cel z dużym powodzeniem został osiągnięty.

      Dziękujemy organizatorom, wszystkim rodzicom i innym osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy. Podziwiamy pomysłowość oraz inwencję twórczą  rodziców naszych uczniów i nie tylko. Dziękujemy.

      W imieniu szkolnej społeczności

      Radosław Sienicki

      Dyrektor Szkoły

       

     • Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Serce dla Niepodległej”

     • Wyniki Konkursu Plastycznego „Serce dla Niepodległej”:

      Nagroda kl. I- III:

      • Krzysztof Godlewski - SP w Czyżewie
      • Alicja Banaśczuk - SP w Czyżewie
      • Michalina Tyszko - SP w Czyżewie

      Wyróżnienia kl. I-III:

      • Szymon Przeździecki - SP w Rosochatem Kościelnem
      • Jakub Jamiołkowski - SP w Czyżewie
      • Oliwier Osipiński - SP w Czyżewie
      • Grzegorz Czarnecki - SP Dąbrowie Wielkiej
      • Natalia Kossykowska - SP w Czyżewie

      Nagroda kl. IV-V:

      • Jakub Janczewski - SP w Dąbrowie Wielkej
      • Jan Góralczyk - SP w Czyżewie
      • Blanka Tarnowska - SP w Czyżewie

      Wyróżnienia kl. IV-V:

      • Hubert Sienicki - SP w Czyżewie
      • Wiktoria Bartosz - SP w Czyżewie
      • Oskar Jaźwiński - SP w Czyżewie
      • Gabriela Hermanowska - SP w Czyżewie
     • Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 11 - 14 listopada 2022 r.

      Dnia 14 listopada 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy VIb i VIIIa recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

     • Z wizytą w Teatrze Lalek w Białymstoku

     •           21 października uczniowie klasy II c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym punktem programu była wizyta w BIAŁOSTOCKIM TEATRZE LALEK. Pobyt rozpoczął się spektaklem pt. „Ach, jak cudowna jest Panama!”.  „Czym jest Panama? Państwem w Ameryce Środkowej? Może dla bardzo mądrych dorosłych tak, ale dla mniejszych, mniej oczytanych - jak Miś i Tygrysek - Panama to coś o wiele bardziej niezwykłego… To miejsce daleko, daleko stąd, gdzie wszystko jest lepsze, pachnące przygodą i przede wszystkim bananami…” Dzieci miały okazję dołączyć do głównych bohaterów - do ich pełnej przygód i humoru podroży, która w sprytny sposób skłaniała do refleksji.  Bohaterowie opuścili swój przytulny domek i ruszyli na poszukiwanie szczęścia, ale czy tam je znaleźli? A może szczęście było bliżej niż im się wydawało ….

                Tuż po spektaklu mieliśmy okazję zejść do piwnicy teatru….a tam czekała na nas prawdziwa podróż w czasie. Piwnica była wypełniona po brzegi fanatycznymi lalkami, kukłami, marionetkami czy pacynkami …. Najstarsza z nich została wykonana w 1956 roku! Jedne straszne, przerażające … inne piękne,  od których ciężko było oderwać wzrok, ale każda wykonana z największą starannością i dbałością o szczegóły.

                Po intensywnym poranku przyszedł czas na drugie śniadanie, oczywiście w McDonald :) Dzieci przegryzły małe co nieco, po czym najedzone i wypoczęte ruszyły w stronę Fabryki Misia - ostatniego punktu naszego programu. Tam miały okazję wyładować swoją energię na pokaźnym placu zabaw z licznymi atrakcjami. Dodatkowo w ramach warsztatów dzieci samodzielnie wykonały świece, które zabrały do domów.

                Uśmiechy, radosne opowieści i zmęczenie w drodze powrotnej  są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

      Ewa Pieńkowska

      Beata Mioduszewska

               

       

     • Kartki okolicznościowe z inicjatywy “Kiedy babcia była mała..."”

     • W ostatnich zajęciach 28 października  2022 roku w ramach inicjatywy “Kiedy babcia była mała” uczestniczyła  grupa uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie. Dziewczęta pod kierunkiem pani Ewy Wajszczyk wykonały kartki okolicznościowe wykorzystując różnorodne sposoby łączenia i ozdabiania. 

      Anna Walaszek

       

     • Kwesta na zabytki cmentarne

     • We Wszystkich Świętych b.r. członkowie i sympatycy SKC oraz harcerze włączyli się w szeroką akcję ratowania zabytków cmentarnych. Do puszek wolontariuszy zbierających datki na parafialnym cmentarzu w Czyżewie trafiło  2950 zł. Zebrane pieniądze pozwolą na odnowienie kolejnego leciwego zabytku z czyżewskiej nekropoli. Dodatkowo harcerze dla uczenia pamięci ofiar Sybiru zaciągnęli straż pamięci przy usytuowanym na parafialnym cmentarzu Pomniku Sybiraka. Wszystkim wolontariuszom, harcerzom i ich opiekunom staropolskie : Bóg zapłać!

      Anna Walaszek, Krajewski Zbigniew

     • Pamiętamy!

     • Szkolne Koło Caritas i harcerze z naszej szkoły niemal w przeddzień świąt Wszystkich Świętych podjęli akcję porządkowania i sprzątania zapomnianych i zaniedbanych mogił na naszym parafialnym cmentarzu. Dbanie o takie miejsca jest nie tylko wyrazem łączności z minionym pokoleniem,ale stanowi ważny element w budowaniu naszej tożsamości osobistej i społecznej. Nie mniej ważny jest również element religijny, który nakazuje chrześcijanom czynienie dobrych uczynków, a tym jest modlitwa i troska o miejsca wiecznego spoczynku. Dziękujemy wszystkim, którzy z dobroci serca wzięli udział w akcji porządkowania miejsc, gdzie złożono doczesne szczątki tych, którzy odeszli do domu Ojca. Na większą chwałę Bogu i Ojczyźnie.

      Anna Walaszek, Zbigniew Krajewski

     • "Kiedy babcia była mała….”

     • W dniach 21-22 października 2022 roku  grupa 30 uczniów  klas IV - VIII uczestniczyła w kolejnym działaniu "Kiedy babcia była mała….”

      Spotkanie pod hasłem: “Wieczór  z poezją, piosenką i kuchnią ludową” cieszyło się dużym zainteresowaniem.  Uczestnicy projektu poznali smak potraw naszego regionu, które wykonały panie z naszej szkolnej stołówki: Ewa Krajewska, Katarzyna Cygan, Alina Wojtczuk i Svietlana Dunina. O historii, poezji  i tradycjach Podlasia opowiadała pani Halina Lipińska. 

      Kolejnym etapem spotkania była dyskoteka i wspólne zabawy młodzieży.

      Anna Walaszek

       

     • Wpłaty za obiady - listopad

     • Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu listopadzie 2022 roku cena za 1 obiad wynosi - 5,00 zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi: – 100,00 zł. (20 dni robocze)

      Wpłatę należy dokonać do 14 listopada w godz. 8.00-11.00 w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady. Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

      Tylko wcześniejsze zgłoszenie nieobecności ucznia w szkole będzie odliczone od sumy obiadów.

           

     • Ku pamięci Jana Pawła II

     • W ostatnią sobotę (22.10.2022) członkowie i sympatycy SKC wzięli udział w zawodach sportowych w piłce halowej. Grały zespoły dziewcząt i chłopców z klas VIII.  Dziewczęta bardzo dzielnie walczyły, chociaż nie udało się im zająć miejsca premiowanego. Chłopcy przywieźli z zawodów drugie miejsce. Ich zaangażowanie było tak duże, że przełożyli spożywanie posiłku na czas pomeczowy, by w czasie meczów nie być niczym ograniczonym. A smakołyków do spożycia nie brakowało. Organizatorzy dziękując za sportową rywalizację, przypomnieli postać Jana Pawła II, pod którego patronatem odbywał się XV Turniej Piłki Halowej – „Najchętniej stał na bramce”. Zaproszono nas również na kolejny turniej w przyszłym roku. Drużyny w dobrym nastroju, z pieśnią na ustach wróciły do domów.

      Zbigniew Krajewski

     • Wycieczka integracyjna klas IV do Białegostoku

     • 17.10.2022 odbyła się wycieczka do Białegostoku. Uczniowie klas IV bardzo dobrze się bawili. Pierwszym punktem wyjazdu było kino. Dzieci obejrzały pouczający film o ludzkiej egzystencji "Za duży na bajki”. W życiu zdarzają się różne sytuacje, które nas zaskakują i na które zazwyczaj nie jesteśmy przygotowani. Tak było z głównym bohaterem filmu, który doświadczył ciężkiej choroby  matki. W związku z tym chłopiec musiał szybko wydorośleć i pomogła mu w tym rodzina. Film propaguje wartości życia rodzinnego, przyjaźni, odpowiedzialności i samodzielności. Dzięki tym  wartościom i cechom zawsze można sobie w życiu poradzić, a szczególnie wtedy gdy doświadczamy cierpienia. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po ZOO.  Pogoda dopisywała i z przyjemnością podziwialiśmy widoki zwierząt i usłanego jesiennymi liśćmi parku. Szczególną sympatię dzieci zyskały wiewiórki. Kolejną atrakcją była Strefa Wysokich Lotów i wiele rozrywek sportowych. Uczniowie pod czujnym okiem trenerów wykonywali  ćwiczenia i konkurencje. Już nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy!                                          

      Godlewska Małgorzata