• “Kiedy babcia była mała….”

     • “Kiedy babcia była mała….” to nazwa inicjatywy kulturalnej w ramach projektu „Dzieje się w Gminie Czyżew!”

      Inicjatywa zaplanowana jest dla 30 uczestników -  harcerzy 3 Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów oraz młodzieży szkolnej z  klas IV - VIII Szkoły Podstawowej w Czyżewie.

      Dnia 24 września 2022 r. zorganizowano w ramach tego projektu wyjazd do Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. 

      Zwiedzając ekspozycje uczestnicy wycieczki poznali zwyczaje i tradycje naszego regionu. Miłym akcentem wyjazdu było wspólne ognisko. 

      Anna Walaszek

       

     • Wpłata za obiady - październik

     • Komunikat dla rodziców klas I-VIII

      W miesiącu październiku 2022 roku cena za 1 obiad wynosi - 5,00 zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi: – 95,00 zł. (19 dni robocze)

      Wpłatę należy dokonać do 12 października w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.

      Prosimy przestrzegać terminu wpłaty za obiady. Przygotowujemy gotową sumę wpłaty bez reszty.

     • Pielgrzymka do Płonki Kościelnej

     • Z prośbą w sercu

      Członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły udali się w ostatnią sobotę (24.09) w pieszą pielgrzymkę do Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Pielgrzymowaniu sprzyjały zarówno pogoda, jak i słoneczne uśmiechy. W Sokołach spotkały się SKC z całej diecezji łomżyńskiej, by z tutejszej bazyliki mniejszej z pieśnią na ustach i prośbą w sercu zanieść trud pielgrzymi Matce z Płonki Kościelnej. Każdy z uczestników niósł balonik, na którym wypisał to co, nosi w serduszku, a chciałby Matce Bożej przekazać, ofiarować.

      Po kilku godzinnym pielgrzymowaniu, pod przewodnictwem naszego ziomka, ks. Łukasza Gołaszewskiego, uczestnicy zgromadzenia SKC spotkali się na Mszy świętej. Zastępca Dyrektora Caritas, ks. Marcin Loba, Łomża mówił o nadziei dla dzieł Caritas, skoro tak wielu młodych ludzie chce je podejmować i dzielić się miłością z innymi. Po uroczystej Mszy św. dzieci i młodzież spotkali się na wspólnym biesiadowaniu. Kiełbaski z ogniska świetnie smakowały. Przy rozpogodzonym niebie, z nadzieją w sercu wróciliśmy do domów opowiedzieć Dobrą Nowinę.

      Krajewski Zbigniew

     • Kiermasz słodkości na leczenie Alanka

     • "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
      ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
      zatacza koło i wraca do nas"
                                                           F. Edwards


      W ostatnich dniach w naszej szkole odbywał się kiermasz ciast i różności. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zabrać łącznie kwotę 8 118,10 zł na leczenie Alanka Zawistowskiego, ucznia naszej szkoły. Wspólnie z Radą Rodziców, szkolnym wolontariatem "Razem silniejsi" oraz DH im. Szarych Szeregów w Czyżewie składamy podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom za ogromne wsparcie naszej akcji. Z całego serca dziękujemy wszystkim za udział w kiermaszu.

     • Obchody Światowego Dnia Sybiraków i 83. Rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

     • 16.09.2022 r.

      Światowy Dzień Sybiraka - 83 rocznica sowieckiej napaści na Polskę

      16 września 2022 roku odbyły się gminne obchody Światowego Dnia Sybiraka. W tym dniu upamiętniona została również 83 rocznica sowieckiej napaści na naszą ojczyznę.

      83 lata temu, 17 września 1939 r. nad ranem, na terytorium Rzeczypospolitej wkroczyły wojska radzieckie. Celem okupantów była depolonizacja zajętych ziem. Drogą do tego celu była eliminacja polskich elit, zamykanie kościołów, likwidacja polskiego szkolnictwa oraz próby sowietyzacji w upaństwowionych placówkach oświatowych. Po raz kolejny w historii rozpoczęły się masowe deportacje w głąb ZSRS.

      Polacy zsyłani byli na Syberię, do Kazachstanu, na północny-wschód Związku Sowieckiego. Wielu z zesłanych nie wróciło do Polski. Część poniosła śmierć już podczas transportu a część zmarła z powodu ciężkich warunków życia spowodowanych głodem, zimnem i ciężką pracą.

      Obchody Światowego Dnia Sybiraka w tym roku połączone zostały z podsumowaniem projektu „Pod biało – czerwoną”. Maszt wraz z flagą polską w Gminie Czyżew postawiony został obok Pomnika –Wagonu przy Muzeum Ziemi Czyżewskiej, poświęconego zesłanym na Sybir mieszkańcom naszej gminy.

      W tej doniosłej uroczystości wzięli udział: Burmistrz Czyżewa Pani Anna Bogucka, reprezentujący Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Andruszkiewicza – Pan dyrektor Marcin Zabłudowski, Senator RP – Pan Jacek Bogucki, radny i członek Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego – Pan Jerzy Pakieła, ks. Dziekan Eugeniusz Sochacki – proboszcz parafii w Czyżewie, członkowie Koła Sybiraków w Czyżewie z prezesem Panem Henrykiem Brulińskim, przedstawiciele Koła NSZ w Czyżewie z Panem Bogdanem Sienickim, przedstawiciele OSP w Czyżewie z Komendantem Gminnym ZOSP w Czyżewie Panem Marcinem Pieńkowskim, radni Rady Miejskiej, dyrektorzy, nauczyciele i młodzież ze szkół z terenu Gminy Czyżew oraz mieszkańcy gminy.

      Uroczystości rozpoczęły się od wyświęcenia przez ks. Dziekana flagi państwowej, którą przy odśpiewanym hymnie państwowym wciągnięto na maszt. Nastepnie odbyły się przemówienia gości. Kolejnym punktem było złożenie przez delegacje instytucji i szkół wiązanek pod pomnikiem upamiętniającym deportacje na Wschód ze stacji Czyżew. Na zakończenie odbyła się wzruszająca część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którą przygotowały Pani Beata Mioduszewska i Pani Małgorzata Godlewska.

      Małgorzata Godlewska

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     • Piątek, 23 września 2022 r. godz. 16:00

      1. Godz. 16:00 - spotkanie ogólne na holu pierwszego piętra

      2. Spotkania w klasach z wychowawcami.

      3. Spotkanie na stołówce szkolnej przewdniczących trójek klasowych.

     • Kiermasz słodkości dla Alanka

     • 12 września 2022r.

      Już jutro, 13 września zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów na kiermasz słodkości, który został przygotowany z myślą, aby wesprzeć leczenie Alana, ucznia naszej szkoły. Całkowity dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na ten cel.

      Serdecznie zapraszamy od 8 rano przy głównym wejściu szkoły!

     • Wpłaty za obiady za wrzesień

     • Obiady szkolne będą wydawane w stołówce od 12 września 2022r, uczniom wcześniej zapisanym. Koszt obiadów w miesiącu wrześniu wynosi 75 zł (15 dni), cena 1 obiadu 5zł. Wpłaty dokonujemy do 16 września.

     • Komunikat

     • 2 września (piątek) 2022 roku jest dniem wolnym od zajęć edukacyjno - wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie. Zajęcia lekcyjne zaczynają się od poniedziałku (8:00), tj. 5 września. Od tego dnia rozpoczyna się również dowóz uczniów do szkoły.