• Dzień Myśli Braterskiej

• 23 lutego 2023 roku harcerze z 3 Drużyny Harcerskiej spotkali się na zbiórce mundurowej z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Jest to wspólne święto harcerek, harcerzy, skautek i skautów na całym świecie. Korzystając z tej okazji przyrzeczenie harcerskie złożyli: dh Patrycja Gosk, dh Filip Turkowski i dh Kacper Wdziękoński.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

pwd Anna Walaszek

• Szkolny Konkurs Literacki "Szare Szeregi"

• Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII.

Zasady udziału w konkursie: Napisz list, do jednego z bohaterów Szarych Szeregów, w którym poinformujesz go, czy współcześnie młodzież postępuje zgodnie z wartościami wyznawanymi przez członków Szarych Szeregów. W pracy można uwzględnić np. działalność harcerzy, organizowane historyczne wyjazdy, celebrowane w szkole uroczystości itp.

2. Cele konkursu :

- rozwijanie twórczego myślenia oraz uzdolnień pisarskich;
            - aktywizowanie uczniów do działań twórczych;
            - doskonalenie sprawności literackiej i językowej;
            - kształtowanie poczucia estetyki;
            - propagowanie wartości i postaw etycznych;
            ​​​​​​​- poszerzanie wiedzy o patronie szkoły - Szare Szeregi.

3. Wymogi techniczne pracy:

- praca powinna być samodzielnie napisana przez ucznia
            - objętość pracy:  1 strona arkusza A4 – pismo komputerowe
            - pracę należy opatrzyć wypełnioną poniższą metryczką

4. Prace opatrzone następującymi danymi:

- imię i nazwisko autora, klasa,
            - imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna,

Wszystkie prace powinny być dostarczone do świetlicy szkolnej

Termin dostarczania prac konkursowych mija 15 marca 2023r.

5. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie szkoły.

O wynikach konkursu uczniowie zostaną powiadomieni.

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

Koordynatorki: Halina Świerżewska, Marzena Kulesza

• Komunikat dla rodziców klas I-VIII - Wpłaty za obiady

• W miesiącu marcu 2023 roku cena za 1 obiad wynosi - 6,00zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi: – 138,00 zł. (23 dni robocze).

Wpłatę należy dokonać do 14 marca w godz. 8.00-11.00 w gabinecie kierownika świetlicy. Uuczniowie wpłacają w przerwy.

• FERIE  Z KSIĄŻKĄ

Dnia 24 lutego  w naszej szkole  odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu literacko -  plastycznego „Ferie z książką”.

Zadaniem uczestników było przeczytanie w okresie ferii zimowych książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej, napisanie recenzji oraz wykonanie pracy plastycznej do przeczytanej książki.

Wyniki konkursu:

Kategoria I – uczniowie klas I-III:

I m-ce ex aequoMikołaj Pieńkowski kl. 3a i Antoni Krych kl. 3a

II m-ce „ ex aequo Tomasz Krasowski kl. 2b i Lena Gosk kl. 3b

III m-ce Gabriela Laskowska kl.3b

WYRÓŻNIENIA kat I-III

Martyna Wojtkowska 2a, Dawid Urbański 3b, Milena Moczydłowska 3b, Wiktoria Lizak 3b

Kategoria II – uczniowie klas IV-VIII:

Nagroda specjalna – Wojciech Krasowski 6b

Zwycięzcy otrzymali nagrody  oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

• III miejsce uczennicy naszej szkoły Joanny Walaszek w międzyszkolnym konkursie historyczno-informatycznym

• Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 7a – Joanna Walaszek zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Historycznej „Kartki z historii Polski” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 26 w Białymstoku i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.
            Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Armia Krajowa – powstanie i działalność”. Skierowana była do uczniów klas II – III, którzy mieli wykonać pracę plastyczną i uczniów klas VII – VIII mających za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej. W sumie na konkurs nadesłano 26  prac.

Gratulujemy Asi i życzymy Jej dalszych sukcesów!

• DZIEŃ WZOROWEGO UCZNIA

• 15.02.2023 - Dzień Wzorowego Ucznia

Serdecznie gratulujemy 65 wyróżniającym się w I półroczu w nauce i zachowaniu uczniom naszej szkoły, którzy wraz z rodzicami odebrali listy gratulacyjne z rąk dyrektora Pana Radosława Sienickiego oraz wicedyrektor Pani Iwony Sienickiej. Życzymy wszystkim niesłabnącego zapału w zdobywaniu wiedzy i dalszych sukcesów. Ważną częścią spotkania była prelekcja psycholog Pani Eweliny Boguckiej-Łuczaj, która zwróciła uwagę obecnych rodziców i nauczycieli na zachowania autodestrukcyjne dzieci oraz młodzieży. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Przemysław Uszyński dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie, który gratulując wyróżnionym, zaprosił wszystkich na dyskotekę charytatywną oraz Zjazd Absolwentów.

• Dyskoteka walentynkowo-charytatywna

• W dniu 14 lutego 2023r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowo-chartyatywna. Impreza została zorganizowana przez Samorząd Szkolny, pod opieka Pana Adama Pieńkowskiego.

Dochód z dyskoteki w kwocie 1030zł. przeznaczony został na pomoc dla chorego Michała.

• MAM TALENT!

• 10 02 2023r. w naszej szkole odbył się konkurs Mam Talent. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Wszyscy wykazali się wielkimi umiejętnościami. Pierwsze miejsce zdobył Dominik Murawski z kl lV c.

Talentów w naszej szkole nie brakuje. Zapraszamy na następną edycję zawodów.

Opiekun  Samorządu
            Adam Pieńkowski.

• Wpłaty na obiady

W miesiącu lutym 2023 roku cena za 1 obiad wynos i- 6,00zł dla ucznia. Koszt wpłaty wynosi: – 102,00 zł. (17 dni roboczych).

Wpłatę należy dokonać do 14 lutego w godz. 8.00-11.00. w gabinecie kierownika świetlicy, uczniowie wpłacają w przerwy.