• Dzisiaj w Betlejem

     • Zakończyliśmy XI Konkurs Kolęd i Pastorałek. Tegoroczna (22.12.2022) edycja Konkursu odbyła się pod hasłem jednej z najbardziej znanych kolęd „Dzisiaj w Betlejem”. W świątecznej scenerii poszczególne klasy (w zależności: zespół lub soliści) wykonały utwór kolędniczy przygotowywany w czasie jeszcze Adwentu. Różnorodność wykonań kolęd i pastorałek stanowiła o bogactwie i niepowtarzalności Konkursu. Poziom wykonania kolęd i nawiązanie nawiązanie strojem do ludowych tradycji dostarczyły słuchaczom i uczestnikom niezwykle pięknych wrażeń i emocji.

      Wielkie podziękowania Wykonawcom, jak również przygotowujących ich Wychowawców. Duże podziękowania Jury w składzie p. Beata Nowacka, p. Katarzyna Cygan, p. Anna Kazimierczuk oraz p. Tadeusz Szyl. Słowa podziękowania są kierowane również do Rady Rodziców, która ufundowała puchary z anielskim akcentem dla zwycięzców XI Konkursu Kolęd i Pastorałek.

      Wyniki Konkursu przedstawiają się następująco:

      Kategoria kl. I – III

      Miejsce I – kl.  IIc
      Miejsce II – kl.  Ia
      Miejsce III – kl.  IIIa

      Kategoria kl. IV – VIII

      Miejsce I – kl.  VIIIb
      Miejsce II – kl.  VIa
      Miejsce III – kl.  IVc

      Pozdrowienia dla wszystkich uczestników XI Konkursu Kolęd. Niech Boża Dziecina narodzi się w naszym sercu i towarzyszy nam w całym przyszłym roku 2023. Do siego roku.

      Krajewski Zbigniew

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia

     • Boże Narodzenie to wyjątkowy radosny czas, kiedy to powinniśmy na chwilę zwolnić, pobyć razem i poczuć wyjątkowy klimat świąt. W taką atmosferę wprowadziło nas szkolne przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 7 b i 7a przygotowane pod opieką pani Agnieszki Budzeń - Kozłowskiej oraz pani Ewy Wajszczyk. Młodym aktorom doskonale udało się przekazać najważniejsze przesłanie płynące od Dzieciątka Jezus, aby każdy z nas umiał podzielić się sercem jak opłatkiem.

     • Popularyzacja czytelnictwa w naszej szkole

     • Na przełomie listopada i grudnia 2022 r. uczniowie klas IVb i IVc realizowali zadania mające na celu popularyzację czytelnictwa. W ramach lekcji języka polskiego przeprowadzono rozmowy na temat wartości książek i sporządzono listę utworów, które warto przeczytać. Uczniowie chętnie czytają komiksy, dlatego w grudniu 2022 r. zrealizowano cykl lekcji poświęconych lekturze „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. W ramach zajęć uczniowie zagrali w grę edukacyjną „Komiksowe TABOO”. Na kolejnych lekcjach dzieci rozwiązywały zadania z kart pracy pozwalające na lepsze poznanie świata przedstawionego oraz języka komiksu. Uczniowie opracowali „Nowe przygody Kajka i Kokosza” z uwzględnieniem losowych motywów. Efektem są piękne, kolorowe komisy, z których przygotowano klasową wystawę. Pracę z tekstem umilała piosenka Majki Jeżowskiej pt. „Komiksy, magiczne obrazki”. Kreatywnym podsumowaniem pracy z lekturą było zaprojektowanie własnych breloczków z bohaterami utworu. Ważnym elementem projektu była wizyta w bibliotece szkolnej. Pani bibliotekarka zapoznała uczniów z księgozbiorem bibliotecznym, przypomniała zasady obowiązujące czytelników oraz zaprezentowała nowości wydawnicze.

      Katarzyna Krych
      Beata Nowacka

     • Odwołane kursy autokarów

     • Uwaga!
      Otrzymaliśmy informację z Urzędu Miejskiego w Czyżewie, że w dniu dzisiejszym, tj. 20 grudnia, rano nie będą kursowały autobusy dowożące uczniów do szkoły.

      Radosław Sienicki
      Dyrektor Szkoły

     • Podsumowanie XXI Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego"

     •  

      Dnia 15 grudnia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczniom, których prace zostały wyróżnione w XXI Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”.

      W tym roku na konkurs wpłynęło 408 prac z różnych instytucji oświaty i kultury powiatu. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie w wyborze najciekawszych. Wiktoria Wajszczyk, uczennica kl. 4a z naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w kategorii - klasy IV-VI szkoły podstawowe.

      Gratulujemy sukcesu.

       

     • Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Czyżewa

     • 13 grudnia 2022 r. nasza szkoła była organizatorem oraz gospodarzem Międzyszkolnego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Czyżewa. Turniej na stałe wpisał się już w kalendarz imprez sportowych, które wprawdzie maja charakter spotkań towarzyskich, ale też premiowane są miejscami oraz pucharami. Obecna na rozpoczęciu turnieju Burmistrz Czyżewa Pani Anna Bogucka życząc zawodnikom udanych występów podkreśliła, że jest bardzo zadowolona z faktu współpracy czyżewskiej podstawówki nie tylko ze szkołami z naszego powiatu, ale także z powiatu ostrowskiego i zambrowskiego.

      Na zakończenie turnieju Dyrektor Szkoły Radosław Sienicki wręczył wszystkim drużynom puchary oraz dyplomy.

      Organizatorzy turnieju dziękują Burmistrz Czyżewa za środki, dzięki którym mogły być zorganizowane rozgrywki.

       

      Oto wyniki turnieju:

      Kategoria dziewcząt:

      I miejsce SP Nr 4 w Zambrowie

      II miejsce SP w Ciechanowcu

      III miejsce SP w Nurze

      IV miejsce SP w Czyżewie

       

      Kategoria chłopców:

      I miejsce SP Nr 4 w Ciechanowcu

      II miejsce SP w Czyżewie

      III miejsce SP w Zambrowie

      IV miejsce SP w Nurze

       

      SP Czyżew

     • Laboratoria - lekcja otwarta

     • 7 grudnia 2022 r.

      Zajęcia otwarte realizowane w ramach projektu "Aktywni dzisiaj kreatywni jutro."

      Powoli kończy się realizacja wyżej wymienionego projektu. Nasza placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych. Na zajęciach laboratoryjnych z chemii młodzież poprzez zabawę i doświadczenie rozwija umiejętności pracy zespołowej, kreatywne myślenie, analizowanie danych oraz rozwiązywanie złożonych rzeczywistych problemów, dbając przy tym o swoje bezpieczeństwo oraz stanowisko pracy. Liczny zasób atrakcyjnych pomocy dydaktycznych pozwoli na jeszcze odkryć nie jedno...

     • ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

     • https://czyzewosada.biuletyn.net/?bip=2&cid=1191&id=3503

      https://czyzewosada.biuletyn.net/?bip=2&cid=1191&id=3502

      https://czyzewosada.biuletyn.net/?bip=2&cid=1191&id=3501

       

     • Mikołajkowo ....

     • 6 grudnia był w naszej szkole dniem pełnym niespodzianek. Przede wszystkim dzięki rodzicom z Rady Rodziców, ale nie tylko. W szkole pojawiły się piękne świąteczne dekoracje, w tym dwie choinki. Do uczniów trafiły też słodkie upominki. Dziękujemy!

     • „Tak, pomagam”

     • Zakończyła się (03.12.2022)  zbiórka żywnościprowadzona przez SKC i sympatyków w sklepach Czyżewa. Dzięki łaskawości ofiarodawców udało się nam zebrać 387 kg. żywności z długim terminem przydatności. Przygotowaliśmy świąteczne paczki dla 38  osób będących w trudniejszej sytuacji socjalnej. Wszystkim wolontariuszom i ich opiekunom, a także pracujących przy dystrybucji paczek szczere Bóg zapłać. „Miłosierdzie Boże to miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga”.

      Zbigniew Krajewski

     • II miejsce zdobyte przez uczniów w XIV Powiatowym Konkursie "Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”

     • 30 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły: Małgorzata Kulesza, Kamila Dmochowska i Remigiusz Piotrowski wywalczyli II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie "Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. Celem konkursu było nabycie i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przyjęcie aktywniej postawy w przypadku zagrożenia zdrowia i życia drugiego człowieka. Nasi uczniowie zgodnie pracowali w zespole, wykazując się wiedzą i zaangażowaniem.

     • Klasy Ia i Ib na spektaklu w Łomży

     • 24 listopada uczniowie klas Ia i Ib odwiedzili Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Dzieci obejrzały spektakl „Jaś i Małgosia 2,0”, który przenosi akcję klasycznej baśni braci Grimm w świat nie tak odległej przyszłości. Akcja rozgrywa się w 2070 roku. Planeta Ziemia na zawsze została zmieniona przez katastrofę klimatyczną. Jaś i Małgosia zostają porzuceni w lesie, gdzie muszą zmierzyć się z dziką naturą, głodem. Zostają zwabieni nie do Chatki baby Jagi, ale do Chatki Cudów, w której dzieją się różne niesamowite rzeczy… Na szczęście wszystko kończy się pomyślnie.

      Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacji teatralnej. Pod opieką aktora teatru p.Tomasza Rynkowskiego odgrywały różne scenki sprzyjające wyrażaniu uczuć , wspomagające spontaniczną aktywność i emocje.

      Na zakończenie wizyty można było zobaczyć panoramę Łomży z wieży widokowej i podziwiać różne lalki teatralne.

                                                        Beata Dmochowska,
      Małgorzata Kaczyńska,
      Marzena Kulesza