O tym, że społeczność naszej szkoły potrafi pomagać, wiemy nie od dziś. Nie było inaczej i tym razem. W dniach od 17 do 28 lutego bieżącego roku Samorząd Uczniowski podjął się przeprowadzenia w szkole akcji charytatywnej na rzecz Mikołaja Karelusa, dwulatka z Białegostoku.
Mikołaj to chory na SMA dzielny rycerz, który każdego dnia walczy o swoje zdrowie! Chłopczyk i jego rodzice są wdzięczni za każdą pomoc.
Do Gwardii Rycerza Mikołaja ochoczo dołączyli wychowawcy i uczniowie klas 1-3, którzy łącznie zebrali do puszek 911,35 złotych. W akcję włączyli się także starsi uczniowie z klas 4-8, przekazując na ten cel ogromną górę grosiaków w kwocie 1000 zł.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym, dzięki którym zebrana przez nas suma1911,35 złotych choć po części przybliży Mikołaja do celu, jakim jest kosztowna terapia genowa.
Kinga Lubak- Samorząd Uczniowski SP im. Szarych Szeregów w Czyżewie
