• Odbiór zaświadczeń

Zaświadczenia z wynikami egzaminu ósmoklasisty będą wydawane w sekretariacie szkoły w dniu 3 lipca (środa) 2024 r. w godzinach 11:00 -15:00.

• Wycieczka klas IIIa i IIIc - Galindia - Kadzidłowo - Ruciane Nida

Uczniowie zwiedzili Galindię - Mazurski Eden – kolebkę pradawnych mieszkańców Krainy Tysiąca Jezior, ostoję ciszy, śpiewu ptaków, spokoju oraz najlepszy punkt widokowy na najładniejsze jezioro Bełdany. Spacerowali po Parku Dzikich Zwierząt. Przewodniczka opowiadała o biologii, zwyczajach, potrzebie ochrony poszczególnych zwierząt. Na koniec niezapomnianych wrażeń dostarczył rejs statkiem po jeziorze w Ruciane Nida.

• KONKURS „NAJŁADNIEJSZY ZESZYT LEKTUR”

W czwartek 6 czerwca 2024 roku został rozstrzygnięty trwający od września do majaszkolny konkurs czytelniczy „Najładniejszy zeszyt lektur”. Konkurs polegał na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisywali i ilustrowali przeczytane przez siebie książki. Mogli wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani uczniowie klas I-III naszej szkoły.

• SZKOŁA ŁĄCZY POKOLENIA

8 CZERWCA 2024 ROKU - FESTYN SPORTOWO - REKREACYJNY

W sobotnie popołudnie 8 czerwca 2024 roku na kompleksie boisk sportowych „Orlik” odbył się festyn rodzinny. Skupił on dzieci i młodzież nie tylko ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie.

Stoiska gastronomiczne ze słodkościami przygotowali rodzice uczniów, a pieczone kiełbaski i smaczny bigos panie kucharki ze szkolnej kuchni. Nauczycieli dbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z urządzeń rekreacyjnych oraz nadzorowali rozgrywki sportowe.

• Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Czytanie jest THE BEST!""

Z wielką satysfakcją informujemy, że Karina Kaczyńska z kl. 1a otrzymała nagrodę a Oliwia Górska z kl. 8b wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Czytanie jest THE BEST!". Prace Kariny i Oliwii zostałynagrodzone przez jury wśród blisko 214 innych wysłanych z 60 szkół województwa podlaskiego. W dniu 4 czerwca 2024 r. odbyła się uroczysta gala rozdania nagród, na której obecni byli Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Białegostoku, duchowni i przedstawiciele najważniejszych instytucji.Konkurs polegał na wykonaniu ilustracji do książki ulubionego autora dla klas I-VI lub plakatu promującego czytanie kl. VII-VIII. Corocznie prace oceniają pracownicy Galerii Sleńdzińskich. Zaproszenie na to wydarzenie stanowiło dla laureatów jedną z nagród. Kolejną okazała się możliwość osobistego spotkania i zrobienia zdjęć z popularnym pisarzem dla dzieci:Grzegorzem

• Partnerzy

• {#1508} 1